2205

سیاسی کاری دیدبان در خصوص بازداشت خبرنگار پرس تی وی در آمریکا

3 سال قبل

هم رسانی

   سیاسی کاری دیدبان در خصوص بازداشت خبرنگار پرس تی وی در آمریکا

برنامه دیدبان بی بی سی فارسی از جمله برنامه هایی است که تلاش دارد تا به بهانه مرور روزنامه ها و مطبوعات ایرانی به سیاه نمایی شرایط این کشور و حمله به نظام جمهوری اسلامی دست بزند.
این برنامه همچنین تلاش دارد تا به معرفی چهره ها و نشریات غرب گرای ایرانی بپردازد. در تازه ترین برنامه پخش شده دیدبان، مسعود بهنود و مریم افشنگ به عنوان مجریان برنامه ضمن برجسته سازی پرتاب ناموفق ماهواره پیام تلاش کردنند تا حاکمیت را متهم به دقیق نگفتن اخبار و اطلاعات کنند.
این ادعا در حالی است که بی بی سی فارسی همیشه خود بارها به تحریف و سانسور اخبار با توسل به شیوه های پیچیده اطلاع رسانی برای انحراف اذهان مخاطب دست زده است. به طور مثال در برنامه هفته قبل دیدبان تلاش شد که در خصوص ادعای شکنجه اسماعیل بخشی از اعضای احزاب کمونیستی ایران تمرکز شود که به علت شدت دروغ پردازی ها و سیاه نمایی های بی بی سی فارسی با واکنش منفی برخی مخاطبان ایرانی مواجه شد. این شکل از اطلاع رسانی کار را به جایی رساند که مریم افشنگ مجبور شد در برنامه دیدبان این هفته به دفاع از رویکرد اتاق فکر برنامه دست بزند.
نکته جالب دیگر برنامه دیدبان این هفته اشاره گذرا به بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی و عدم به کار بردن واژه "شکنجه روحی و جسمی" او توسط پلیس و مقام های امنیتی آمریکا در زندان از سوی مسعود بهنود بود. مسعود بهنود که از چهره های بهایی و مخالف جمهوری اسلامی است در حرکتی کاملاً موذیانه و مبتنی بر طراحی اتاق فکر برنامه، با ربط دادن بازداشت مرضیه هاشمی به بحث محکومیت نازنین زاغری، در ایران پرداخت و تلاش کرد تا نیات کثیف سیاسی مدنظر اتاق فکر بی بی سی فارسی و وزارت امور خارجه انگلستان را دنبال کند. این مقایسه در حالی است که نازنین زاغری به اتهام جاسوسی برای انگلستان محکوم به زندان شده است، حال انکه هنوز هیچ اتهامی از سوی پلیس و دستگاه قضایی آمریکا متوجه مرضیه هاشمی نشده است. علاوه بر این، نازنین زاغری که مدتی همکار بی بی سی فارسی نیز بوده است در ایران مورد آزار و شکنجه قرار نگرفته است.
همچنین در قسمت های پایانی برنامه ضمن تمرکز بر یکی از ماهنامه های غرب گرای ایرانی و دفاع از نظریات سید جواد طباطبایی از چهره های جریان روشنفکری غربی تلاش شد تا به تخریب افکار و نظریات یوسف اباذری از اساتید دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران پرداخته شود. در پایان برنامه نیز مریم افشنگ ضمن برجسته کردن سقوط هواپیمای ارتش به انتقاد از واردات گوشت از قرقیزستان دست زد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل