2210

پروژه تازه بی‌بی‌سی فارسی پس از شکست پروژه اسماعیل بخشی

3 سال قبل

هم رسانی

   پروژه تازه بی‌بی‌سی فارسی پس از شکست پروژه اسماعیل بخشی

پس از شکست پروژه اسماعیل بخشی، بی‌بی‌سی فارسی در تازه ترین پروژه خود مدعی شد که یکی از همبندی‌های سینا قنبری می‌گوید او در زندان با پلاستیک خفه شده است.
پس از شکست پروژه اسماعیل بخشی و متهم کردن جمهوری اسلامی و وزارت اطلاعات این کشور به شکنجه از سوی این عضو گروه های چپ گرای مخالف جمهوری اسلامی ایران که با پشتیبانی تمام قد اتاق عملیات روانی بی‌بی‌سی فارسی انجام گرفت، این رسانه انگلیسی نزدیک به بهاییان غرب گرای مخالف جمهوری اسلامی در تازه ترین پروژه خود مدعی شد که یکی از همبندی‌های سینا قنبری می‌گوید او در زندان با پلاستیک خفه شده است. نکته جالب آنکه محمود معصومی که ادعا می شود همبندی سینا قنبری است این مطلب را تقریبا یک سال پس از مرگ او بیان می‌کند. بی‌بی‌سی فارسی مدعی می‌شود که دو روز پیش نیز فاطمه مالایان نژاد، مادر قنبری به مسیح علی‌نژاد، گفته بود:
"پسرم خودکشی نکرده، در زندان کتک خورده بود، وقتی جنازه پسرم را گرفتيم نمی‌گذاشتند حرف بزنم ولی كاش حرف زده بودم." اگرچه بی‌بی‌سی فارسی برای فریب افکار عمومی و ایجاد مشروعیت خبری برای ادعای خود مسیح علینزاد را فعال به اصطلاح مدنی معرفی می کند اما سوابق مسیح علینژاد و کینه ورزی های این شخص نسبت به نظام مستقر در ایران نشان دهنده پشت پرده کثیف این ادعاهای دروغین است.

این رسانه انگلیسی به نقل از محمود معصومی، که ادعا همبندی سینا قنبری، در شرح رویدادهای منتهی به مرگ او مدعی می¬شود که ساعت دوازده شانزدهم دی ماه ١٣٩٦، به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شده که چهارصد نفر را در پنچ اتاق جای داده بودند:
"به ما یک پتو دادند و گفتند جلوی در دستشویی تا صبح باشید تا کسانی آزاد شوند و بروید داخل اتاق‌ها. ما جلوی در دستشویی نشستیم و با دوستان صحبت می‌کردیم. ساعت پنج یا شش صبح صدای فریاد از داخل دستشویی آمد اما به ما اجازه ندادند وارد دستشویی شویم. یکی از خدمه زندان در دستشویی را باز کرده و جنازه سینا را دیده بود. یکی از دوستانی که همراه ما بود گفت سابقه امداد پزشکی دارد و افسر نگهبان اجازه داد وارد دستشویی شود. او رفت داخل دستشویی و چند دقیقه بعد برگشت و گفت سینا قنبری دو ساعت پیش با پلاستیک خفه شده است اما توضیح بیشتری نداد که آیا او خود را دار زده یا کس دیگری باعث خفگی او شده است. این آقا را هم بردند برای بازجویی و ما دیگر او را ندیدیدیم. بعد جنازه سینا قنبری را لای پتویی پیچیدند و از زندان بیرون بردند. بعد به زندانیان گفتند دوست شما سینا قنبری زنده است اما حالش وخیم است و در بیمارستان است. تلفن‌های زندان را بستند تا خبر به بیرون درز نکند."
سینا قنبری یکی از هزاران نفری بود که به دنبال اعتراضات دی ماه سال گذشته بازداشت شد. کمی بعد از بازداشتش مصطفی محبی مدیر کل زندان‌های تهران گفت: "سینا قنبری فرزند علی‌اکبر با مراجعه به دستشویی قرنطینه زندان اقدام به خودکشی از طریق حلق‌آویز خود کرده است".

علی‌رغم سناریوی تازه بی‌بی‌سی فارسی و جریان برانداز برای متهم کردن دستگاه قضایی ایران، دو نماینده مجلس روز ۱۸ دی 1396 مرگ سینا قنبری را در زندان اوین تأیید کرده بودنند. حدود سه هفته بعد از بازداشت سینا قنبری، چند نفر از نمایندگان مجلس ایران از محل نگهداری بازداشت‌شدگان در زندان اوین بازدید کردند. بعد از این بازدید، الهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی مجلس گفت نمایندگان فیلمی را که مربوط به خودکشی سینا قنبری است دیده‌اند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل