2218

حمله به جلیقه زردها از سوی رسانه وابسته به نظام سرمایه داری

4 سال قبل

هم رسانی

   حمله به جلیقه زردها از سوی رسانه وابسته به نظام سرمایه داری

"جلیقه قرمزها علیه جلیقه زردها". این عنوان خط خبری است که این روزها رسانه های غربی برای پایان دادن اعتراض های مردمی علیه سیاست های اقتصادی امانوئل مکرون و لیبرال دموکراسی در حال سر زبان انداختن هستند.
این رسانه ها که خود وابسته به شکبه یک درصدی مافیای قدرت و ثروت در جوامع غربی هستند، به شدت نگران رشد و گسترش جنبش ضدسرمایه داری و عدالتخواهانه جلیقه زردها به سایر کشورهای اروپایی و حتی آمریکا و کانادا هستند.در این بین رسانه های فارسی زبان ماهواره ای مانند بی بی سی فارسی نیز که همواره به دنبال ارئه تصویری اتوکشیده و آرمانی از سطح رفاه و زندگی در کشورهایی مانند فرانسه برای مخاطبان خود هستند، به صورتی کاملاً هماهنگ با این سناریوی از پیش طراحی شده در حال همکاری هستند. در راستای همین سناریو بود که بی بی سی فارسی که به مخالفان غرب گرا و بهایی جمهوری اسلامی نزدیک است و بودجه خود را از دولت انگلستان دریافت می کند در این باره می نویسد: "گروهی که خود را شال قرمزها می خواند در مخالفت با هفته ها اعتراضات ضد دولتی از سوی جنبش جلیقه زردها در پاریس تظاهرات کرده است".

این رسانه غربی و نزدیک به جریان لیبرال سرمایه دار در ادامه ضمن استقبال از این اتفاق می نویسد: "جلیقه قرمزها خواستار پاین خشونت جلیقه زدها هستند!" این شکل از تحریف واقعیت در حالی است که تظاهرات معترضان جلقه زرد در فرانسه صلح آمیز بوده است و در عوض پلیس این کشور دست به خشونت بی پایانی زده است که در آن بیش 10 تن تاکنون کشته شده اند.

همچنین اتاق فکر بی بی سی فارسی ضمن تحریف بیشتر مدعی حملات خسارت بار معترضان به بناهای عمومی می شود. این رفتار کاملاً سیاسی و جهت دار بی بی سی فارسی در حالی است که این رسانه در سال 1388 و وقایع اخیر کشور ونزوئلا به شکل تمام قد از معترضان غرب گرا دفاع کرد و به تخریب اعترض های مخالفان غرب گرایان در این دو کشور پرداخت.

بی بی سی فارسی در وقایع موسوم به فتنه سبز در ایران، مردمی که معترض رفتارهای خشونت بار جنبش سبز بودنند را به خشونت طلبی و وابسته به حکومت معرفی کرد. درست همین نگاه کاملاً سیاسی در خصوص حضور هوادران مادورو در خیابان ها از سوی اتاق فکر بی بی سی فارسی نیز دنبال شد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل