2227

تلاش پرگار برای زیر سوال بردن انقلاب اسلامی

3 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از برنامه "پرگار"

این روزها که در سالگرد 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته ایم، شبکه ماهواره ای بی‌بی‌‌سی فارسی نیز به شدت فعال شده است تا با پخش برنامه هایی کاملاً جهت دار و غیربی طرفانه به تخریب دستاوردهای ایران پس از انقلاب بپردازد.
این رسانه انگلیسی نزدیک به جریان های برانداز و غرب گرای مخالف جمهوری اسلامی، این روزها تلاش دارد تا ضمن تحریف و سانسور، به سیاه نمایی دستاوردهای انقلاب اسلامی دست زند.

لذا پس از گزارش های یک طرفه بی‌بی‌‌سی فارسی در خصوص وضعیت زنان در 40 سال اخیر، برنامه پرگار این شبکه ماهواره ای در دو هفته اخیر به شدت فعال شده و حمله به انقلاب اسلامی ایران و سیاه نمایی و تخریب دستاوردهای آن را محور عملیات رسانه ای خود قرار داده است. پس از برنامه هفته گذشته و دعوت از دو چهره فمینیست افراطی مخالف جمهوری اسلامی ایران، در آخرین قسمت پخش شده از پرگار تلاش بر این شد تا اینگونه نشان داده شود که در ایران پساانقلابی شاهد شکل گیری انسداد سیاسی و تفکر سیاسی در این کشور هستیم.

داریوش کریمی به عنوان مجری برنامه در ابتدا بدون اشاره به فضای سرکوب و خفقان حاکم بر ایران پهلوی، انسداد فکری و سیاسی را در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را با ادبیاتی کاملاً موزیانه مورد تأیید قرار داد. محمدرضا نیکفر و کامران متین دو میهمان برنامه نیز که از چهره های مخالف جمهوری اسلامی و طرفدار غرب بودند هم در این سناریو بازی کردند.

به طور مثال نیکفر خود را به عنوان متخصص براندازی معرفی کرد و مدعی شد "در ایران تئوری سیاسی وجود ندارد و این امر به دلیل انقلاب بهمن 1357 است". او که به مانند مجری برنامه پرگار تلاش داشت از واژه "اسلامی" برای نامیدن انقلاب ایران استفاده نکند، در ادامه ضمن حمله به تفکر انقلابی و نظام مستقر در ایران گفت گدر ایران جامعه وجود ندارد و جامعه یک وسیله است برای جریان انقلابی". کامران متین نیز ضمن انتقاد از انقلاب ایران مدعی شد که واژه انقلاب برگرفته از نگاهی مارکسیستی است و بر خلاف این نگرش، انقلاب امری مثبت نیست.. انقلاب جامعه را به سوی آینده خوب به پیش نمی برد و انقلاب مفهومی ارتجاعی است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل