2228

عصبانیت برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی از جواد خیابانی

3 سال قبل

هم رسانی

   برنامه "دیدبان"

قسمت تازه برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی ضمن تمرکز بر رویدادهای اخیر ونزوئلا و حمایت از تلاش غرب برای کودتا بر علیه دولت قانونی و دموکراتیک این کشور، به تقدیر تمام قد از برخی روزنامه های غرب گرای ایرانی به علت حمایت از رهبر مخالفان دست زد.
مسعود بهنود با ابراز خوشحالی از گزارش روزنامه غرب گرای اعتماد در این خصوص گفت "نفس این گونه گزارش ها مثبت و قابل تقدیر است". در ادامه مسعود بهنود با پیش کشیدن حذف تیم ملی فوتبال از مسابقات جام ملت های آسیا به صدا و سیما حمله کرد و از کنار گذاردن عادل فردوسی پور به شدت انتقاد کرد. این سیاسی کاری بهنود در حالی است که عادل فردوسی پور چندین مسابقه از این جام را به شکل مستقیم در صدا و سیمای جمهوری اسلامی گزارش کرده بود.

جالب آنکه مسعود بهنود به اینجا نیز در تحریف واقعیت و دروغ گویی اکتفا نکرد و برای ایجاد دوقطبی و تفرقه میان مجریان و افکار عمومی به شدت به جواد خیابانی از دیگر مجریان محبوب تلویزیون ایران تاخت. به نظر می رسد که شیوه گزارش های ارزشی و نگرش عزت مندانه جواد خیابانی در گزارش ها و اجرای برنامه ها و پاسخ دادن سخنان غیرحرفه ای سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص مباحث غیرفوتبالی، یکی از علت های دیگر کینه غرب گرایانی چون مسعود بهنود و بی‌بی‌سی فارسی از جواد خیابانی است.

همچنین مریم افشنگ دیگر مجری برنامه دیدبان به همراه مسعود بهنود به تخریب و سیاه نمایی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی ایران دست زدند. مریم افشنگ نیز از بینندگان برنامه خواست که برنامه های بی‌بی‌سی فارسی را که با هدف تحریف و تخریب انقلاب اسلامی در حال پخش است را تماشا کنند. این دو مجری که به جریان های غرب گرا و بهایی مخالف جمهوری اسلامی نزدیک هستند به نهادهای انقلابی چون کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و... که به منظور خدمت رسانی و رفع محرومیت پس از انقلاب تشکیل شده اند، تاختند و آنها را متهم به فساد کردنند. بهنود و افشک این نهادها را مجموعه هایی زیر نظر جریان جناح راست معرفی کردند و به روزنامه ارزشی رسالت به علت نام بردن و تقدیر از عملکرد آنها انتقاد کردند.

در نمهایت دیدبان ضمن مدرن خواندن مهدی بازارگان به دفاع تمام قد از سخنان فاطمه معتمد آریا در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر پرداخت. مریم افشنگ و مسعود بهنود این بازیگر غرب گرای سینمای ایران را که سابقه کشف حجاب و توهین به شهدا را در پرونده خود دارد و در فتنه 88 از جنبش سبز دفاع کرده بود را به عنوان نماینده مردم و جامعه هنری ایران جا زدنند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل