4208

سخنان اخیر علی مطهری و واکنش دوگانه بی‌بی‌سی فارسی

4 سال قبل

هم رسانی

   علی مظهری

اخیرا علی مطهری در مصاحبه سایت خبرآنلاین در ادعایی عجیب و تعجب برانگیز دو نامه منتسب به امام خمینی (ره) به نهضت آزادی و آقای منتظری را مخدوش دانسته و انتساب آن ها به حضرت امام را زیر سئوال برده است.
این سخنان علی مطهری با واکنش مثبت رسانه های بیگانه و ضد انقلاب همچون بی‌بی‌سی فارسی روبرو گشت تا جایی که این شبکه در راستای حمایت از این سخنان و دامن زدن به آن ها بخشی از آنتن و همچنین فضای مجازی خود را به آن اختصاص داد.

اما در طرف مقابل این سخنان مطهری در فضای داخلی در بین جناح های مختلف با واکنش منفی روبرو شد تا جایی که این سخنان با واکنش منفی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) روبرو شد و سخنان علی مطهری را باطل اعلام کرد بعد از واکنش موسسه امام علی مطهری از سخنان خود کوتاه آمده و در یادداشتی اصالت این دو نامه را می پذیرد.

وی در بخشی از این یادداشت اینگونه می نویسد: "در واقع حرف من این بود که ای کاش این دو نامه از امام خمینی نمی‌بود و جعلی بود ولی اکنون که موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی آن را اصیل می‌داند ما نیز می‌پذیریم ولی معتقدیم باید محتوای این دو نامه را با توجه به شرایط زمان نگارش آن در نظر گرفت." هر چند کاملا مشخص است که شخص علی مطهری به هر دلیلی از نگارش این دو نامه ناراضی اما در عین حال پس از واکنش موسسه امام اصالت آن ها را پذیرفته است. اما در آن طرف مرز ها و در شبکه بی‌بی‌سی فارسی اندک واکنشی به یادداشت اخیر مطهری نشان داده نشده گو اینکه علی مطهری این نامه را ننگاشته است.

بی‌بی‌سی که تا همین چند روز پیش نسبت به زیر سئوال بردن انتساب این دو نامه توسط علی مطهری سر و دست می شکست اکنون و پس از پذیرش اصالت این دو نامه توسط علی مطهری کاملا وی را سانسور کرده و نادیده می گیرد و این نشان می دهد که این شبکه تا چه حد از سیاست دوگانه برخوردار است و بدون رعایت اخلاق حرفه ای صرفا بر اساس اهداف سیاسی و رسانه ای خود به مطالب ارزش می دهد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل