4209

ادعای خنده دار مسعود بهنود در دیدبان

4 سال قبل

هم رسانی

   مسعود بهنود مجری دیدبان

برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی این هفته نیز با اجرای مسعود بهنود و مریم افشنگ بر روی آنتن رفت. مسعود بهنود و افشنگ به تحلیل اتفاقات اخیر ایران به سبک سیاست های انگلیسی پرداختند.
در این قسمت از این برنامه، بهنود و افشنگ که از مخالفان بهایی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند، بدون اشاره به جزئیات بیانیه موسوم به "گام دوم" آیت الله علی خامنه ای به مانند خود اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی فقط به این نکته اشاره کردنند که "رهبر ایران در این بیانیه گفته است که جمهوری اسلامی به سمت حل کاستی ها و ضعف های این 40 ساله حرکت خواهد کرد". مسعود بهنود بدون اشاره به طراحی سایت رهبر ایران و چاپ همان طراحی و تصویر در روزنامه ابتکار مدعی شد که "این طراحی ها به سبک کشورهای مارکسیستی و شوروی سابق است".

در ادامه برنامه نیز سیاه نمایی در خصوص وضعیت اقتصادی ایران از سوی این دو مجری برنامه دیدبان انجام گرفت و مسعود بهنود در سخنانی کاملاً کینه ورزانه مدعی شد "در راهپیمایی 22 بهمن امسال امکان گرفتن عکس و فیلم از جمعیت محدودتر از سالهای گذشته بوده است. البته رسانه های ایران مدعی اند که جمعیت امسال از سالهای قبل بیشتر بوده است اما در عکس ها این امر ظار نشده است". بهنود در ادامه نگاه کینه ورزانه و دروغ پردازی های خود مدعی شد "او تصویری که جمعیت زیاد را نشان بدهد ندیده است و برخی روزنامه ها تصاویر سالهای قبل را منتشر کرده اند"! این ادبیات کینه ورز نشان دهنده عمق عصبانیات بی‌بی‌سی فارسی از حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال بود.

سیاسی کاری های دیدبان به اینجا نیز ختم نشد و در بخش دیگری از برنامه مریم افشنگ ضمن حمله به نرگس آبیار فیلمساز متعهد ایرانی که در جشنواره فیلم فجر بسیاری از جایزه ها را به خود اختصاص داده بود تاخت. این رفتار اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی نشان دهنده شکست سنگین جریان غرب گرای سینمای ایران که مورد حمایت بی‌بی‌سی فارسی است در این جشنواره بود. در بخشی دیگر از برنامه دیدبان، مسعود بهنود به برجسته سازی نشریه "چشم انداز ایران" که به جریان غرب گرای نهضت آزادی نزدیک است پرداخت و از برخی مقالات فمینیستی که در این نشریه به چاپ رسیده است به نیکی یاد کرد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل