4215

دفاع تمام قد مسعود بهنود از FATF در برنامه دیدبان

4 سال قبل

هم رسانی

   رنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی

در تازه ترین قسمت پخش شده از برنامه دیدبان ضمن برجسته کردن مرگ "فرنگیس حبیبی" رئیس بخش فارسی رادیو فرانسه که دارای رویکردهای رادیکال براندازانه علیه جمهوری اسلامی بود به دفاع تمام قد از برجام و FATF پرداخته شد.
برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی از جمله برنامه های این شبکه تلویزیون ماهواره ای وابسته به مخالفان غرب گرا و بهایی رژیم جمهوری اسلامی است. دیدبان با اجرای مسعود بهنود و مریم افشنگ همواره رویکردهای خصمانه و تخریبی را در خصوص اوضاع و احوال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و هنری ایران در دستور کار قرار می دهد.

مسعود بهنود ضمن تمسخر مخالفان، آنها را تندرو نامید و تلاش کرد تا با دوقطبی کردن فضا اهداف سیاسی اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی و دستگاه امنیتی انگلستان را در قبال ایران دنبال کند. در ادامه همین فضاسازی، بهنود با کمک مریم افشنگ تلاش کرد تا حق قانونی و طبیعی برخی نمایندگان مجلس برای استیضاح رئیس جمهور ایران را به چالش کشیده و به دوقطبی سازی فضا دست بزنند. بهنود همچنین از سیاست دولت ایران در پرداخت طلب مالباختگان برخی موسسه های مالی و اعتباری در ایران انتقاد کرد! او ضمن تقدیر از سید رضا محمدی و اشاره به افغانستانی بودن او و برگزیده شدن او در جشنواره موسیقی فجر به هیچ عنوان به این مسئله نپرداخت که آقای محمدی یکی از افغانستانی مهاجر در ایران بوده است که در محافل ایرانی و توسط حکومت ایران شکوفا شده است.

در ادامه سیاسی کاری های بی پایان برنامه دیدبان، مسعود بهنود مدعی شد که سیاست اقتصاد منهای نفت تنها در دوران محمد مصدق و رضاشاه مطرح بوده است و آیت الله خمینی اصلاً به آن توجه نداشته است! مریم افشنگ نیز با برجسته کردن مطلب دو سلبریتی ورزشی غرب گرای ایرانی در اینستاگرام به حمله و تخریب سیاست خارجی جمهوری اسلامی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و یمن پرداخت. این رفتارهای کاملاً از قبل طراحی شده از سوی اتاق فکر برنامه دیدبان در حالی است که بی‌بی‌سی فارسی بارها مدعی اطلاع رسانی شفاف و بی طرفانه به مخاطبان خود بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل