4219

عصبانیت بی‌بی‌سی از حمایت گروه‌های سیاسی از رئیس جدید قوه قضاییه

3 سال قبل

هم رسانی

   ابراهیم رییسی

حضور آیت الله رئیسی به عنوان رئیس در قوه قضاییه تقریبا قطعی شده است. بسیاری از جریانات سیاسی از انتساب ایشان بر مسند ریاست بر قوه قضاییه حمایت به عمل آورده اند. حتی در بین جریان اصلاح طلب که روزی ایشان را رقیب انتخاباتی خود می دانستند و تمام تلاششان را برای تخریب چهره وی انجام می دادند اکنون حمایت های جدی به عمل آمده است.

به عنوان نمونه آقای صادقی نماینده مردم تهران با ارجاع به "پیشینه" آقای رئیسی نسبت به تغییرات در قوه قضائیه ابراز امیدواری کرده است. و یا روزنامه شرق در یادداشتی به قلم نعمت احمدی وکلای دادگستری و نزدیک به طیف اصلاح‌طلب منتشر کرده است.

در این یادداشت آقای احمدی، ابراهیم رئیسی را در مقایسه با رؤسای پیشین قوه قضائیه "مناسب‌ترین گزینه" ریاست بر این قوه خوانده است. شرق در این یادداشت آقای رئیسی را "فرزند دادگستری" خوانده و نوشته "او از افرادی است که در این دستگاه از سربازی به سرداری رسیده و همه مراحل ترقی را با تکیه بر توان علمی و قضائی خود پیموده است".

بی بی سی فارسی در واکنش به این مواضع به ویژه در بین اصلاح طلبان به خشم آمده و سعی در تخریب چهره سید ابراهیم رئیسی دارد. بی بی سی در این روزها برنامه های زیادی را با موضوع انتساب آیت الله رئیسی بر مسند قوه ثضاییه اختصاص داده است. از برنامه شما و شصت دقیقه گرفته تا یادداشت و مقاله در وب سایت خود. در تمام این برنامه ها هم تنها یک خط را دنبال می کند و آن هم نشان دادن چهره جانی و جنایت کار از سید ابراهیم رئیسی است.

بی بی سی به دروغ در حالی که در سال 67 آقای رئیسی در جایگاه دادستان بوده و قاضی نبوده تا حکمی صادر کند وی را یکی از عاملین اعدام منافقین در این سال معرفی می کند.

هر چند اعدام این جانی ها برای جمهوری اسلامی یک افتخار هست کسانی که سر اسلحه خود را با حمایت غربی ها به سمت مردم کوچه و بازار گرفته بودند اما این شبکه انگلیسی با قلب موضوع سعی مظلوم جلوه دادن آنها دارد.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل