5209

خشم بی بی سی از تصمیم آلمان برای تروریستی نخواندن حزب‌الله

4 سال قبل

هم رسانی

   حزب الله لبنان...

چندی پیش درتاریخ ششم بهمن ماه «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس اعلام کرد، لندن، شاخه سیاسی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار خواهد داد. این طرح پس از مشورت میان نمایندگان انگلیسی سرانجام ۱۰ بهمن تصویب و وارد فاز اجرایی شد.
انگلیس پیش‌تر و در سال ۲۰۰۸ شاخه نظامی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار داده بود.

در واکنش به این اقدام انگلیس سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسب تشکیل هیئت حمایت از مقاومت اسلامی بیان داشت: "واقعیت آن است که تحریم‌ها علیه حزب الله و همچنین درج نام این گروه در لیست گروه‌های تروریستی به مثابه جنگ علیه حزب الله است و ما نیز باید بر همین اساس، در این جنگ به میدان برویم و با عاملان آن مقابله کنیم. اقدام انگلیس در تروریست خواندن حزب الله، بخشی از همان استراتژی تسلط بر منطقه است که از سال ١٩٨٢ آغاز شده، اما هر بار شکست خورده است. زمانی که ما با برخی از تنگناهای مالی مواجه می شویم علت اصلی آن به همین فشارها و تحریم‌ها و جنگی که علیه ما به راه انداخته اند، بازمی گردد و این معضلات مالی عامل داخلی ندارد. برای ورود به چنین جنگی جهت مقابله با دشمن، ما باید قوی و قدرتمند باشیم."

پس از آن دولت آلمان در واکنش به این اقدام دولت انگلیس عنوان کرده است که، شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار نمی‌دهد. وزیر کشور آلمان گفته، کشورش به دنبال حفظ ثبات و امنیت در لبنان است و تصمیم انگلیس تاثیری بر مواضع اش ندارد. حزب الله لبنان با سه وزیر در دولت، و هوارادان بسیار، نقشی تعیین کننده در تحولات لبنان و منطقه دارد.

شبکه انگلیسی بی بی سی فارسی در واکنش به این اقدام دولت آلمان و عدم همراهی با دولت انگلیس که به مثابه عدم همراهی اتحادیه اروپا با این اقدام است آن را به شدت محکوم کرد و تلاش کرد که این اقادام آلمان را به نوعی حمایت از تروریسم عنوان کند.مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل