5212

ادامه سیاست های تفرقه افکنانه دیدبان

4 سال قبل

هم رسانی

   برنامه دیدبان

بی بی سی فارسی از جمله رسانه های ماهواره ای وابسته به امپریالسم غرب است که تلاش دارد با پخش برنامه های مبتنی بر شیوه های عملیات روانی و رسانه ای بر علیه امنیت ملی ایران فعالیت کند.
یکی از مهم ترین برنامه های ضدملی این رسانه بیگانه وابسته به انگلستان، برنامه دیدبان با اجرای مسعود بهنود و مریم افشنگ از چهره های بهایی و مخالف رژیم جمهوری اسلامی است.

در تازه ترین قسمت پخش شده دیدبان در قالب سناریوی استعماری و کثیف انگلیسی "تفرقه بینداز و حکومت کن"، بار دیگر با برجسته سازی موضوع استعفای 30 ساعته محمد جواد ظریف، به تفرقه افکنی میان سپاه قدس و وزارت امور خارجه ایران زد.

در مورد دستکاری در نظرسنجی صدا و سیمای ایران برای انتخاب برنامه منتخب خود در سال 1397، مریم افشنگ تلاش کرد تا بین وزارت ارتباطات و صدا و سیما تفرقه افکنی کند. این رفتار این مجری با حمایت مسعود بهنود به عنوان دیگر مجری برنامه دیدبان مواجه شد. علاوه بر این مسعود بهنود و مریم افشنگ پخش مستند افشاگرایانه در خصوص افتادن نیما زم در تور امنیتی دستگاه اطلاعاتی ایران را کم اهمیت دانسته و به بهانه ادغام بانک های نظامی به حمله به ارگان های نظامی ایران دست زدنند و مشکلات اقتصادی در این کشور را محصول عملکرد این نهادها و بانک های وابسته به آنها معرفی کردنند.

در ادامه مسعود بهنود، ضمن حمله و برچسب زنی به روزنامه های ارزشی و انقلابی ایرانی با عنوان تندرو، باغ های اسلامی ایران به عنوان میراثی به جا مانده از دوران پیش از اسلام و به¬ویژه دوران هخامنشیان معرفی شد. در بخش دیگری از برنامه نیز مسعود بهنود به بهانه فوت خشایار الوند به سیاه نمایی از شرایط ایران فعلی پرداخت. در نهایت بهنود مدعی عدم وجود جنگ اقتصادی شد و بدون اشاره به نقش مخرف میر حسین موسوی و زهرا رهنورد در وقایع سال 1388 به بهانه انتشار فیلمی از نماز خواندن میرحسین موسوی و انتشار تصاویر او با زهرا رهنورد به برجسته سازی این اتفاق کم اهمیت پرداخت.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل