5226

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلیس

4 سال قبل

هم رسانی

   اسلام هراسی های انگلیسی

در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادنند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.
سازمان انگلیسی «تِل ماما» که حوادث آزار و اذیت مسلمانان در بریتانیا را رصد می‌کند، طی گزارشی که روز به تازگی منتشر کرده است، اعلام کرد که در طول هفته‌ی بعد از حمله تروریستی نیوزیلند، استفاده از نمادها، ادبیات و اقدامات خصمانه علیه مسلمانان در این کشور ۵۹۳% رشد داشته است.

در این گزارش آمده است: موارد (آزار و اذیت) شامل افرادی است که حالت نشانه‌رفتن سلاح به سمت زنان مسلمان را می‌گرفتند، به مسلمانِ بریتانیایی توهین کرده و با اقدامات تروریست نیوزیلند همراهی می‌کردند. این افزایش بی‌سابقه در جرائم متعصبانه علیه مسلمانان، حتی بیش از زمانی است که در سال ۲۰۱۷ یکی از اعضای گروه تروریستی داعش، بمب دست‌سازی را در سالن کنسرت «منچستر آرنا» در این شهر منفجر کرد. در این حادثه ۲۲ انگلیسی کشته و حدود ۶۰ نفر مجروح شدند.

ایمان عطا رئیس مرکز «تِل ماما» با «مشکل‌زا» خواندن افزایش آزار و اذیت مسلمانان، گفت که این مسئله نشان می‌دهد برخی از انگلیسی‌ها، مسلمانان را هدف خوبی برای خالی کردن نفرت خود می‌دانند.

«بن والاس» معاون امنیتی وزارت کشور بریتانیا نیز اذعان کرد که ممکن است اقدام خصمانه‌ای مانند حمله تروریستی نیوزیلند در این کشور رخ دهد. علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی مدعی بی طرفی و اطلاع رسانی شفاف، گزارش ۷۲۹ صفحه‌ای بنیاد تحقیقات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی (SETA) از «اسلام‌هراسی در اروپا» نشان می‌دهد که فقط در سال ۲۰۱۷، بیش از ۴۷۰۰ مورد حمله و جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در کشورهای اروپایی انجام شده که انگلیس با حدود ۱۵۰۰ مورد در صدر است.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل