5231

آیا بی‌بی‌سی پازل رسانه ای ترامپ در تقابل با سپاه را تکمیل می کند؟

4 سال قبل

هم رسانی

   تقابل ایران و آمریکا...

کاخ سفید، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را رسما در لیست سازمان های تروریستی دولت آمریکا قرار داد.
ترامپ در این بیانیه آورده است: امروز به طور رسمی برنامه دولتم برای تروریستی اعلام کردن نیروهای سپاه پاسداران ایران از جمله نیروهای قدس را ذیل بند ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت اعلام می‌کنم. این گام بی‌مانند نشان‌گر آن است که ایران نه‌تنها یکی از حامیان اصلی تروریسم است بلکه فعالیت‌هایی که سپاه پاسداران در آن دخیل است، تروریسم را ترویج و حمایت مالی می‌کند.

در پاسخ به این اقدام خصمانه رژیم آمریکا شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام¬و همه نیروهای وابسته به آن را گروه تروریستی و دولت آمریکا را دولت حامی تروریسم اعلام کرد.

در بخشی از بیانه شورای عالی امنیت ملی ایران آمده است: جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز امریکا اعلام می‌نماید ،رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریزم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند. این فرماندهی مسئولیت اجرای سیاست‌های تروریستی دولت امریکا علیه منطقه غرب آسیا را به عهده داشته که امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و جان افراد بی‌گناه ایرانی و غیرایرانی را برای تحمیل سیاست‌های خصمانه ایالات متحده بخطر انداخته است که از آن جمله حمله وحشیانه و عامدانه به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1367، مشارکت در کشتار مردم یمن و دیگر شهروندان غیر نظامی در غرب آسیا را می‌توان نام برد.

بدیهی است رژیم ایالات متحده امریکا تمامی مسئولیت‌های عواقب خطرناک این اقدام ماجراجویانه را برعهده خواهد داشت.

این اقدام دولت ترامپ با واکنش گسترده رسانه های داخلی و خارجی روبرو شد. در این بین رسانه های ضد انقلابی همچون بی‌بی‌سی فارسی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به عنوان بازوی رسانه ای ترامپ این اقدام را جا انداخته تا بتوانند بهره برداری های خود را از آن ببرند. بی‌بی‌سی فار سی با پوشش گسترده این اقدام چه در فضای تلوزیونی و چه در فضا های مجازی خود به عنوان تکمیل کننده پازل رسانه ای ترامپ سعی کرد اقدام دولت آمریکا را با آنکه به گفته بسیاری از کارشناسان آنگونه که آنها توقع دارند محقق نخواهد شد و نتیجه بخش نخواهد بود محقق سازد و با بزرگنمایی از آن هم بتواند بار روانی آن را به مردم ایران منتقل کند هم آنکه زمینه را برای پذیرش سایر دولت ها آماده سازد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل