5234

تبلیغ بی بی سی از "سازمان عدالت برای ایران"

3 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی فارسی

در ادامه اقدامات به اصلاح حقوق بشری، "سازمان عدالت برای ایران" که به گروه های غرب گرا و مخالف جمهوری اسلامی نزدیک است، نسخه چاپی جلد اول یک مجموعه پنج جلدی به نام "چهره جنایت" را در چهلمین سالگرد تاسیس جمهوری اسلامی را منتشر کرد.
بی بی سی فارسی در خصوص این اقدام تازه و با هماهنگی محافل آمریکایی، صهیونیستی و سعودی ضمن تبلیغ برای این کتاب و سازمان در وب سایت خود نوشت: "در این مجموعه پرونده‌های حقوقی پانصد نفر از ناقضان حقوق بشر" در ایران که زنده هستند گردآوری شده و "شامل اطلاعات شخصی، فهرست مسئولیت‌ها و برخی از مهم‌ترین موارد نقض حقوق بشر" است.

شادی امین یکی از اعضای بهایی سازمان عدالت برای ایران،‌ در تلویزیون ماهواره ای بی بی سی فارسی مدعی شد که این مجموعه حاصل ۹ سال تحقیق و بر اساس شهادت قربانیان بوده و هدف آن ایجاد زمینه‌ای است برای "پیگیری‌های حقوقی در حال حاضر و آینده."

شادی امین،‌ از سازمان عدالت برای ایران، درباره اینکه این سازمان چطور این افراد را شناسایی کرده گفت: "برای این پرونده‌ها تمام روزنامه‌های دهه‌های مختلف که خبری از اعدام دستگیری یا سرکوب درآنها بوده بررسی شده، شهادت کسانی که از زندان‌ها جان سالم به در برده‌اند به کار گرفته شده است. حتی (برای هر مورد) به یک شهادت اکتفا نکردیم، شهادت افراد دیگر را هم بررسی کردیم. همچنین سخنرانی‌های خود این افراد (متهمان به نقض حقوق بشر) در نظر گرفته شده است."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل