525

سیاه نمایی بی بی سی از فساد جنسی در ایران

6 سال قبل

هم رسانی

   عکس خبرگزاری ایسنا - دکتر سیاری در یک کنفرانس خبری با حضور مقام های سازمان جهانی بهداشت

شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در گزارشی با پرداختن به امار انتقال ویروس ایدز از راه تماس جنسی در ایران، به سیاه نمایی در خصوص فساد جنسی در کشورمان پرداخته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش‌های اخیر خودف ضمن پرداختن به خبری در خصوص آمار انتقال ویروس ایدز از طریق تماس جنسی در کشورمان، با این بهانه، به سیاه نمایی در خصوص وضعیت فساد جنسی در ایران پرداخته است.

بی بی سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر " انتقال جنسی اچ‌آی‌وی/ایدز در ایران 'دو برابر شده' "، می‌نویسد: «یک مقام ارشد وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه هشدار داد که انتقال ویروس عامل ایدز، اچ آوی، از طریق تماس جنسی بار دیگر در حال افزایش است که عمدتاً به دلیل فقدان آگاهی کافی به دلیل تابوهای اجتماعی مربوط به آمیزش جنسی است.

به گزارش منابع خبری ایران دکتر علی اکبر سیاری، معاون وزارت بهداشت، همچنین از ایجاد مراکز خدمات بهداشتی برای زنان روسپی برای جلوگیری از بیماری‌های قابل سرایت جنسی خبر داد.

او روند تازه را "موج دوم ایدز" در کشور خواند و گفت آمار ابتلا به اچ‌آی‌وی دو برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا او گفت:‌ "مشکل جدی فعلی انتقال ویروس ایدز از طریق تماس جنسی است که میزان انتقال ایدز از این طریق در یک دهه گذشته دو برابر شده و از ۱۵ درصد به ۳۰ درصد رسیده است."

دکتر سیاری گفت: "علت ناموفق بودن در کنترل انتقال جنسی ایدز این است که نمی‌توانیم همه مسائل را عریان و شفاف به مردم بگوییم مثلاً در مورد کاندوم نمی‌توانیم راحت صحبت کنیم. کنترل ایدز سه کلمه دارد اول خویشتنداری، دوم تشکیل خانواده و اگر تشکیل خانواده نشد باید وسایل پیشگیری را در اختیار مردم قرار دهیم."

او اضافه کرد: "در موج دوم ایدز بیشترین مسئله رفتارهای مربوط به خود مردم است زیرا با توجه به اینکه مشکل فرهنگی برای انتقال برخی مطالب و موضوعات وجود دارد و نمی‌توانیم همه مسائل را با مردم در میان بگذاریم، لازم است رفتارهای مردم در این خصوص اصلاح شود." »

بی بی سی در ادامه نیز عنوان می‌کند: «به گزارش ایرنا معاون بهداشتی وزارت بهداشت همچنین از ارائه خدمات کاهش آسیب به زنان روسپی صحبت کرد: "مراکز جدیدی در کنار مراکز شبکه بهداشتی برای معاینه زنان روسپی ایجاد شده است که این افراد را از نظر بیماری‌های قابل انتقال از طریق تماس جنسی مانند هپاتیت، ایدز و سایر بیماری‌های مقاربتی محافظت می‌کند."

"در این مراکز پس از معاینه به زنان روسپی آموزش‌های لازم برای پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی به این افراد داده می‌شود و وسایل پیشگیری را به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می‌دهیم." »

این در حالی است که چه در خصوص فساد جنسی و اخلاقی و چه در برابر گسترش مبتلایان به ویروس ایدز، انگلیس وضعیتی بسیار بحرانی تر از ایران را داراست.

بر اساس گزارش‌ها و آمارهایی که به طور رسمی توسط دولت و نهادهای دولتی در انگلیس منتشر شده است، از هر سه دختر انگلیسی، حداقل یک نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است که بیش از 66 درصد این قربانیان تجاوزات جنسی تنها زیر 18 سال سن دارند و اکثراً نیز توسط فردی مورد تجاوز قرار گرفته‌اند که به گونه ای از وی شناخت داشته‌اند.

این گزارش حتی نشان می‌دهد که فساد جنسی در انگلیس تنها دختران را قربانی نمی‌کند، بلکه در جنس مذکر نیز قابل مشاهده بوده و بر اساس امارهای رسمی اعلام شده، از هر 6 پسر در این کشور، یک نفر مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرند.

بعلاوه بر اساس گزارشات رسانه‌های جهان، از جمله خود بی بی سی، در هر سال، دو برابر بیشتر از سایر کشورهای اروپای غربی، در انگلیس، موارد جدید ابتلا به ویروس ایذر شناسایی می‌شود و به این ترتیب، بر آمار منتشر شده توسط منابع رسمی انگلیس، این کشور، بیشترین میزان ابتلا به ایدز را در بین کشورهای قاره اروپا به نام خود به ثبت رسانده است.

دفتر یونیسف در انگلیس طی گزارشی اعلام کرده است که، در سال 2007 میلادی تعداد 7734 مورد جدید ابتلا به ایدز در این کشور مشاهده شد که دو برابر رقمی است که در آغاز هزاره جدید ثبت شده بود که این دفتر، از این تعداد بیش از 40 درصد موارد جدید ابتلا را از طریق روابط جنسی اعلام کرده و مردان همجنس‌گرا را در معرض خطر ابتلا به این ویروس دانسته است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل