529

افراط به معنای حمله به همجنسگرایان!

6 سال قبل

هم رسانی

   شلیسل یهودی محکوم به حبس ابد به دلیل حمله به همجنسگرایان ...

شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی، در حالی که حمله یهودیان به مردم فلسطین را نادیده می‌گیرد، از برخورد با یک یهودی افراطی به دلیل حمله به همجنسگرایان خبر داده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی دیگر از گزارش‌های اخیر خود، در حالی به خبری در خصوص برخورد با یک یهودی افراطی، به دلیل حمله به همجنسگرایان و مخالفتش با همجنس بازی پرداخته است که تا کنون شاهد بوده‌ایم، در قابل حملات یهودین به فلسطینیان، هیچ گاه از واژهٔ افراطی برای خطاب قرار دادن آن‌ها استفاده نشده است.

بی بی سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر «'یهودی افراطی' از زندان اسرائیل حمله دیگری به رژه همجنسگرایان را طراحی می‌کرد»، این گونه نوشته است: «پلیس اسرائیل یک یهودی افراطی را متهم کرده که از داخل زندان به طراحی حمله به رژه سالانه همجنسگرایان این کشور مشغول بوده است.

یشاعی شلیسل، ۴۰ ساله، در حال حاضر به جرم حمله با چاقوبه رژه همجنسکرایان در سال گذشته که به قتل یک دختر شانزده ساله به نام شیرا بانکی و زخمی شدن چند تن دیگر منجر شد دوره حبس ابد را در زندان می‌گذراند.

به گفته پلیس، یشاعی شلیسل با هماهنگی با برادرش، میکائیل، حمله دیگری به رژه همجنسگرایان را برنامه ریزی کرده بود اما موفق به اجرای آن نشد.

با کشف این توطئه، یشاعی شلیسل برای تحقیقات از زندان خود به مقر پلیس انتقال یافت و برادرش میکائیل نیز بازداشت شد. پلیس چند تن دیگر از اعضای این خانواده را نیز به ظن ارتباط با این توطئه دستگیر کرد اما آنان بعد از چند ساعت آزاد شدند.

یشاعی شلیسل هنگامی که پس از حمله سال گذشته بازداشت شد، گفت که فرمان خداوند در مورد لزوم تنبیه همجنسگرایان را به اجرا گذاشته و به تکلیف شرعئی خود عمل کرده است و در نتیجه، از اقدام خود نادم نیست.

در آن زمان، او به تازگی پس از گذراندن ده سال حبس به جرم حمله به همجنسگرایان در سال 2005 به تازگی از زندان آزاد شده بود. به همین دلیل، در جریان محاکمه، پلیس به علت قصور در نظارت بر اقدامات متهم مورد انتقاد قرار گرفت. »

بی بی سی در ادامه با تأکید بر جایگاه همجنسگرایی در رژیم اشغالگر صهیونیستی نیز، عنوان کرده است: «رژه سال جاری همجنسگرایان اسرائیل بعد از ظهر پنجشنبه در بیت المقدس برگزار شد در حالیکه از بیم اقدامات افراطیون، صدها مأمور پلیس آن را همراهی می‌کردند.

این رژه با تجمع شرکت‌کنندگان در باغ زنگ آزادی آغاز شد و در میان تدابیر شدید امنیتی در چند خیابان شهر ادامه یافت.

سازمان‌دهندگان رژه از شرکت کنندگان خواسته بودند تا همراه خود شاخه‌های گل بیاورند و آن‌ها را در محل قتل دختر نوجوان در سال گذشته قرار دهند.

برگزاری رژه همجنسگرایان از ابتدا موضوع مناقشه بین سکولارهای اسرائیل و گروه‌های متعصب یهودی بوده است. در حالیکه گروه‌های سکولار انتخاب روابط جنسی را موضوعی فردی و جنبه‌ای از آزادی فرد در یک نظام دموکراتیک می‌دانند، یهودیان متعصب همجنسگرایی را مغایر دستورات الهی و مستوجب مجازات بشری تلقی می‌کنند و معتقدند که در "کشور یهود" باید مشمول مجازات شرعی باشد.

اگرچه اکثر جمعیت اسرائیل را یهودیان تشکیل می‌دهند و گاه از این کشور با عنوان "کشور یهود" نام برده می‌شود، اما نظام حکومتی این کشور سکولار است. با اینهمه، برخی گروه‌های متعصب یهودی تاکید دارند که قوانین شرعی باید از سوی دولت اعمال شود.

تا سال ۱۹۸۸، همجنسگرایی در اسرائیل منع قانونی داشت اما در آن سال، پارلمان این کشور قانون آزادی افراد بالغ در انتخاب رابطه جنسی خود را تصویب کرد. »

گذشته از این که همجنسگرایی تا چه حد با اصول اولیهٔ انسانی در تضاد است و در تمامی آیین و دین‌های الهی، از دین مبین اسلام گرفته تا مسیحیت واقعی و حتی یهود حقیقی مورد خشم و نفرت قرار گرفته است، بی بی سی با این گزارش دو هدف را به طور همزمان دنبال نموده است.

این گزارش ضمن این که دفاع از همجنسگرایان به حساب می‌آید، بهانه ای شده است تا این شبکهٔ دولتی انگلیسی به این بهانه خود را در جریان وقایع سرزمین‌های اشغالی، بی طرف نشان داده و وانمود کند که در صورت بروز حرکتی افراطی حتی از طریق یک یهودی و صهیونیست نیز، آن را بازتاب داده و مورد انتقاد قرار خواهد داد.

در صورتی که بارها در برابر رفتارهای افراطی صهیونیست‌ها در قبال ملت فلسطین، یا با سکوت این شبکه مواجه بوده‌ایم و یا مشاهده کرده‌ایم که به طور کاملاً سطحی از کنارش عبور کرده است.

حمله اخیر هزاران یهودی افراطی با بیش از 120 دستگاه اتوبوس به «مسجد ابراهیمی» در شهر «الخلیل» که با حمایت نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی در یکم مرداد 1395 به وقوع پیوست، تنها یک نمونه از این واقعیت‌هاست که بدون هیچ توجهی از کنار آن عبور شده است.

در اوج این رفتارهای افراطی ما شاهد بودیم که حدود یک سال پیش، در نهم مرداد 1394، یهودیان افراطی با حمله به دو خانه فلسطینی و به آتش کشیدن آن، اعضای این خانه‌ها، از جمله یک کودک شیرخوار که تنها 18 ماه سن داشت را به قتل رسانده و در آتش زنده زنده سوزاندند و در مقابل، رژیم اشغالگر صهیونیستی نیز به جای برخورد، بعد از مدتی کوتاه، بر اساس اخبار می منتشر شده، تمامی مظنونان این جنایت را آزاد کردند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل