533

ایرانی که هست، ایرانی که می‌سازند

6 سال قبل

هم رسانی

   جامعه دولت های عربی

حالا دیگر زمانی نیست که کسی نداند بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین قدرت خاورمیانه ایران است. چه به لحاظ نظامی و چه به لحاظ فرهنگی و تمدنی. اگر حاکمان کشورهایی مانند بحرین و عربستان هم این مسئله را رد کنند مردم این کشورها به این حقیقت واقف‌اند.
به‌تازگی گزارشی در سایت بی‌بی‌سی فارسی منتشرشده است مبنی بر اینکه کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر در مورد دخالت‌های همه‌جانبه و جدی ایران در امور داخلی کشورهای منطقه هشدار داده‌اند.
حال باید دید که اقدامات ایران که قدرتمندترین و تأثیرگذارترین کشور منطقه است در کشورهای عربی چه بوده است؟ و باید این اقدامات را دخالت در امور داخلی بدانیم یا وظیفه‌ی شرعی یک مسلمان؟
آیا حمایت‌های لفظی مقام معظم رهبری از مظلومان بحرین که زیر شکنجه و زورگویی حاکمانشان روزگار می‌گذرانند یک دخالت است یا حمایت از مستضعفین؟
جالب‌ترین نکته این است که حاکمان ظالم عرب و رسانه‌های مدافع آن‌ها مانند بی‌بی‌سی، وقتی ایران به مرام انقلابی‌اش یعنی مبارزه با کاخ‌نشینان و حمایت از پابرهنه‌ها و مظلومان عمل می‌کند آن را دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه می‌خوانند، اما وقتی عربستان در یمن بر سر کودکان مظلوم آتش می‌ریزد و بی‌بی‌سی دائماً در مورد مشروعیت و محبوبیت حاکمیت ایران نظر می‌دهد و از جانب مردم ایران و افغانستان و پاکستان و خیلی از کشورهای دیگر صحبت می‌کند و هر طور که بخواهد قضاوت می‌کند این‌ها مصداق دخالت نیست.
نکته‌ی دیگری که در این گزارش وجود دارد این است که اجلاس سران اتحادیه عرب در بیانیه‌ای از ایران خواسته که حمایت از "گروه‌های تروریستی و برانداز" را متوقف کند.
آیا حمایت‌های مادی و تسلیحاتی عربستان از داعش که دیگر بر کسی پوشیده نیست حمایت تروریستی محسوب نمی‌شود؟ آیا دست شیوخ عربستان به خون هزاران یمنی مظلوم آغشته نیست؟
پس جای بسی تعجب است که این کشورهای زورگو همواره گناهی را که خود مرتکب می‌شوند بر گردن ایران می‌اندازند و رسانه‌های حامی آن‌ها نیز بر اقدامات آن‌ها مهر تائید زده و ایران را متهم می‌کنند.
نکته دیگر در این بیانیه ‌این است: "دخالت غیرموجه ایران در بحرین، یمن، سوریه و ادامه اشغال جزایر سه‌گانه ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک" تقبیح شده است."
این جملات بیش از آنکه برای ساکنان کشورهای خاورمیانه جدی به نظر برسد و برای حاکمیت ایران و ملت ایران رعب‌آور باشد یا نوعی تهدید محسوب شود بن‌مایه‌ی طنز دارد و انسان را به خنده وامی‌دارد.
چطور می‌شود ایران مرزهای مهم آبی‌اش را که شهروندان ایرانی و فارسی‌زبان در آن ساکن‌اند و موقعیتی استراتژیک به لحاظ نظامی و تدافعی دارد را دودستی تقدیم زورگویانی کند که خلیج‌فارس را هم خلیج عرب می‌دانند.
جای تعجب نیست که هرکجا حقوق ایران و ایرانی در حال ضایع شدن باشد یک پای ثابت ماجرا بی‌بی‌سی مداخله‌گر است و هرکجا که دشمنان قسم‌خورده‌ی ما اقدامی علیه ایران کنند رسانه‌ی انگلیس به وجد می‌آید و هرکجا که افتخارآفرینی و موفقیتی برای ایران به وقوع بپیوندد بزرگ‌ترین محوکننده و خنثی‌کننده‌ی ماجرا بی‌بی‌سی است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل