544

بی بی سی: دیانت، ریشه ی تروریسم است!

6 سال قبل

هم رسانی

   تروریسم

این چندمین بار است که رسانه ی همه چیزدان انگلیس دست به تحلیل دین و اخلاق و مفاهیمی از این دست زده است و نام نویسنده را به عبارت "تحلیل گر مسائل اسلامی" مزین کرده است.
در یادداشتی که به تازگی در بخش" ناظران می گویند" سایت بی بی سی فارسی منتشر شده است، سفسطه ای محض در رابطه با دیانت و اخلاق و ارتباط تنگاتنگ دیانت با تروریسم صورت گرفته است. به سادگی می توان این مضمون را از عنوان این یادداشت دریافت"ترور، دین و اخلاق"
در قسمتی از این یادداشت آمده :" بنیادگرایان مسلمان در کشورهاى مختلف، به تطبیق شریعت عطشِ شهوتناک و نسبت به اخلاق بى میلىِ رخوتناکى نشان مى دهند"
و در قسمتی دیگر مطرح شده است:" دیانت ظاهرى مى تواند هم احترام و پرستیژ به بار آورد و هم قدرت و ثروت، و هم راههاى استفاده از "حیله هاى شرعى" را براى استفاده از قدرت و ثروت به روى آنان باز کند."
و در ادامه ی یادداشت نیز نام گروه هایی مانند: داعش، القاعده، طالبان آمده است که نویسنده کوشیده که اقدامات این گروه ها را به اسلام و مسلمانان و به مفهوم دیانت مرتبط کند و اینگونه ازاین مثال های نا به جا نتیجه بگیرد که اقدامات تروریستی داعش و امثالهم نشات گرفته از دیانت آنهاست و در تفکر اسلامی اخلاق در آخرین مرحله مورد اقبال قرار می گیرد. حال آنکه میان ما مسلمانان کتابی مشترک وجود دارد و سنتی به نام سنت نبوی که بارز ترین وجه ان که برای ما الگوست حسن خلق پیامبر عظیم الشان اسلام است.
آیا گروه های تروریستی امروز جهان که سنگ اسلام و شعارهای اسلامی را به سینه می زنند را باید اساسا مسلمان دانست و پیرو عقاید اسلامی؟
آیا می توان بر اساس اقدامات این جانیان که خود فرزند نامشروع غرب و امریکا هستند، دامن اسلام و مسلمین را به خون آلوده دانست؟
آیا جزم اندیشی و تفکر افراطی تنها میان متدینین و در جوامع اسلامی و مذهبی به چشم می خورد یا در جوامع اروپایی و امریکایی به ویژه در کشوری سلطنتی مانند انگلیس هم خرافه ها و تفکرات پوچ و بی اساس وجود دارد؟
فهم این مسئله بسیار ساده است که بی بی سی همواره در تکاپوست تا مفهوم دین و دینداری را با هر وصله ی ناجوری زشت جلوه دهد و دست آخر انگی به اسلام و بهتانی به مسلمانان بزند تا مسئولیت اقدامات تروریستی را از گردن امریکا و انگلیس برداشته و به گردن مسلمانان و عقاید انها بیاندازد.
حال انکه پیشوایان ما همان کسانی هستند که غذای خود را با یک سگ که در شریعت ما نجاست محض است قسمت می کرده و بردگان را آزاد می ساخته و حق الناس را بالاترین محوری می شمردند که باید در مراعات آن کوشید چرا که در درگاه الهی غیرقابل بخشش است.
پس باز هم به سفارش مقام معظم رهبری برمی گردیم که "برای شناخت اسلام باید به منابع دست اول رجوع کرد" نه هرآنچه که از هر جا و با هر هدفی به گوش ما می رسانند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل