548

آیا بی‌بی‌سی به دنبال جایگزینی برای روحانی است؟

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از سایت بی بی سی فارسی

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصل سعی کرد وعده‌های رئیس‌جمهور ایران، دکتر روحانی را زیر سؤال ببرد و از عدم اجرایی شدن برخی از آن‌ها ابراز ناراحتی کند.
بی‌بی‌سی در 3 سال گذشته چند سیاست مشخص را در قبال دکتر روحانی در پیش‌گرفته بود که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. این شبکه در این 3 سال گذشته سعی کرده بود دکتر روحانی را رئیس‌جمهور نظام معرفی نکند و وی را برآمده از رأیی معرفی می‌کرد که مخالف اصول اساسی نظام بوده‌اند.
2. سیاستی دیگری که بی‌بی‌سی در مورد رئیس‌جمهور ایران دنبال می‌کرد القا و پررنگ کردن اختلافات ایشان با سایر مسئولین نظام بود.
3. بی‌بی‌سی در موارد متعددی همچون برجام سعی کرده بود خود را در جبهه حامیان سیاست‌های دولت و رئیس‌جمهور معرفی کند.
اما چرا بی‌بی‌سی اخیراً در فاصله کمتر از 10 ما ه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران مانده سیاست‌های ریاست جمهوری ایران را زیر سؤال برده و وعده‌های وی را غیر محقق شده بیان می‌کند و در گزارش خود این‌گونه می‌گوید: «با شعار اعتدال آمد و گفت که زبان تکریم را جایگزین زبان تحریم می‌کند. می‌گفت سانتریفیوژ بچرخد، ولی زندگی مردم هم باید بچرخد. حالا سه‌چهارم دوره حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور گذشته و او یک سال دیگر و یک انتخابات دیگر پیش رو دارد. این روحانی حقوق‌دان که حرف از وارد شدن به بازی برد-برد می‌زد، با قدرت‌های بزرگ جهان بر سر جنجالی‌ترین مناقشه اتمی بعد از جنگ سرد به توافق رسید. دولت او وضعیت ایران را در معادلات بین‌المللی تغییر داد و تورم مهارگسیخته را کنترل کرد. اما نه‌تنها منتقدانش می‌گویند کارهای نکرده زیادی دارد، بلکه طرفدارانش هم هنوز از او انتظار دارند. حسن روحانی در سه سال اخیر چه کرده، فعلاً در کجا قرار دارد و چه راهی را باید در یک سال آینده بپیماید؟» به نظر بی‌بی‌سی از این گزارش خود دو هدف عمده را دنبال می‌کند اول آنکه سعی برای انتخابات بعدی تمام تخم مرغ های خود را در سبد روحانی نچیند و دوم آنکه سعی می‌کند سیاست‌هایی را که دنبال می‌کند مثل موضوع رفع حصر سران فتنه 88 را به روحانی تحمیل کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل