549

چرا بی‌بی‌سی محکوم نمی‌کند؟

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از شرایط شهر حلب و مردم و نظامیان

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که گروه‌های تروریستی‌ای که ایالات‌متحده آمریکا آن‌ها را «معتدل» و «میانه‌رو» می‌داند، در شهر حلب سوریه از مواد سمی و شیمیایی استفاده کردند.

اخیراً و در پی محاصره شهر حلب توسط نیروهای دولتی سوریه و گروه‌های مقاومت، گروه‌های تروریستی ازجمله «نورالدین زنگی» که آمریکا آن‌ها را «میانه‌رو» و «معتدل» معرفی می‌کند، در حلب از مواد سمی استفاده کرده‌اند.

هفته گذشته تروریست‌های نورالدین زنکی سر یک نوجوان فلسطینی را به اتهام همکاری با نیروهای ارتش سوریه از تن جدا کردند که این اقدام تروریست‌ها موردانتقاد شدید سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری قرار گرفت.

این مرتبه اولی نیست که تروریست‌ها مرتکب جنایاتی ازاین‌دست می‌شوند. آن‌ها در چند سال گذشته چندین بار اقدام به استفاده از سلاح شیمیایی و گازهای سمی کرده‌اند و مردم بی‌گناه را مورد هدف و حمله خود قرار داده‌اند. اما همیشه این جنایات با اغماض سازمان‌های حقوق بشری، دولت‌های مدعی حقوق بشر و رسانه‌های حامی آن‌ها صورت گرفته است.

بی‌بی‌سی فارسی که در این سال‌ها ثابت کرده است که با تمام ادعایی که در مخالفت با پدیده تروریسم دارد اما در مورد تروریست‌های فعال در سوریه نظر و سیاست دیگری را دنبال می‌کند. اگر ترور در نیس فرانسه اتفاق بیافتد از سوی این رسانه نه‌تنها محکوم است بلکه با توجه به سیاست‌هایی که دنبال می‌کند آن را به اسلام‌گرایان نسبت می‌دهد. اما چرا این شبکه با تمام ادعاهایی که در حقوق بشر دارد در خصوص حوادثی چون این مورد اخیر نه‌تنها اقدام به محکومیت آن نمی‌کند بلکه سیاست سکوت و انحراف از موضوع را دنبال می‌کند؟ به‌عنوان نمونه در این مورداستفاده تروریست‌ها از گازهای سمی و شیمیایی به‌جای آنکه بی‌بی‌سی در گزارش خود به این مسئله بپردازد به مسئله حمله جنگنده‌های روسی به مواضع تروریست‌ها پرداخت.

به نظر این بازی دوگانه بی‌بی‌سی با مفاهیمی چون تروریسم و مبارزه با آن تنها در منافع کشورهایی چون آمریکا و انگلیس خلاصه می‌شود و این شبکه با تمام ادعای مستقل بودن کاملاً سیاست‌های آمریکا و انگلیس را پیاده می‌کند.

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل