556

ناامید کردن ایرانیان به‌وسیله محمود عباس

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از محمود عباس

با آگاهی از سیاست رسانه در قبال خبر دیدار محمود عباس و مریم رجوی، می‌توان به ردیابی عملیات روانی به‌کاررفته در آن پرداخت. در این متن عملیات روانی القا یأس و ناامیدی به‌صورت چشمگیرتری ظهور و بروز دارد.
از بین بردن روحیه حریف و ایجاد ناامیدی از پرسابقه‌ترین تکنیک‌هایی است که در عملیات روانی از آن استفاده می‌شود. در کاربرد این تکنیک معمولاً به‌صورت بلندمدت برنامه‌ریزی می‌کنند و ذره‌ذره مخاطبان هدف را نسبت به رسیدن به اهداف و آرزوهایشان ناامید می‌کنند.
در این برنامه مجری برنامه 60 دقیقه از سازمان فتح به‌طور بسیار گسترده با عنوان جنبش خودگردان فلسطین یاد می‌کند و از اسم آن یعنی سازمان فتح اصلاً به‌طور مستقل استفاده نمی‌کند که ذهن مخاطب به سمت مردم فلسطین هدایت شود. بی‌بی‌سی در اینجا سعی می‌کند که این سازمان را بسیار مهم جلوه دهد و نقشی بنیادین در مقاومت مردم فلسطین در مقابل اسراییل به او بسپارد.
این در حالی است که مهم‌ترین منطقه در فلسطین که در حال حاضر جنگ‌ها و درگیری‌ها در آنجا اتفاق می‌افتد غزه است که سازمان فتح در آن حضور ندارد و حماس در آنجا حضور دارد . سازمان فتح نقش اساساً چندان مهمی در مقاومت فلسطین و مشکل‌ساز شدن غره برای اسراییل ندارد به‌علاوه اینکه این سازمان یک سازمان سازش‌کار شناخته‌شده با اسراییل است و از سوی ایران هیچ حمایتی دریافت نمی‌کند.
بنابراین تلاش رسانه در اینجا این است که سازمان فتح را نماینده مردم فلسطین معرفی کند و مردم ایران را نسبت به فلسطینیان بدبین کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل