563

حمایت‌های انگلیس از تروریست‌ها و سانسور بی‌بی‌سی فارسی

6 سال قبل

هم رسانی

   تصاویری از تجهیزات نظامی

اخیراً تصاویری از نیروهای ویژه انگلیسی در حال عملیات در نزدیک مرز سوریه با عراق منتشرشده است. این تصاویر، سربازان کاملاً مجهز انگلیسی را در خودروهای زرهی، در حال گشت زنی در نزدیکی صحنه نبرد نشان می‌دهد.
پایین تصاویر که توسط بی‌بی‌سی انگلیسی منتشرشده است؛ چند خودروی گشتی و چند کامیون نظامی انگلیسی به‌صورت نیم‌دایره موضع گرفته‌اند و سربازان انگلیسی سرنشین آن‌ها، ظاهراً محیط اطراف را زیر نظر گرفته‌اند.
گفته می‌شود که این عکس‌ها در ماه ژوئن، بعد از حمله داعش به گروهی از شورشیان مسلح موسوم به «ارتش نوین سوریه»، در پی حمله شکست‌خورده این نیروها به شهر بوکمال در مرز عراق، و در پایگاه التنف گرفته‌شده است.
غربی‌ها به‌ویژه امریکا و انگلیس از ابتدای آغاز بحران سوریه و عراق سعی‌شان بر این بود که گروه‌های تروریستی موجود درصحنه نبرد را به دودسته تروریسم خوب و بد تقسیم کنند. تروریست خوب تروریستی است که ورای اقدام به انجام عملیات تروریستی گسترده لیکن در پازل غربی‌ها بازی می‌کند به همین جهت این تروریست موردحمایت آن‌ها است.
اما در مقابل تروریسم بد تروریستی است که در پازل آن‌ها بازی نمی‌کند به همین جهت تا زمانی که داعش در راستای منافع آن‌ها بازی می‌کرد ولو اینکه مانند یک درنده جگر انسان را به دندان می‌گرفت موردحمایت بود اما به محضی که این خشونت‌ها و وحشی‌گری‌ها به اروپا و آمریکا سرازیر شد رویکرد آن‌ها در مقابل داعش عوض شد و آن را تبدیل به تروریسم بد کرد.
شبکه بی‌بی‌سی فارسی که وابسته به دولت انگلیس است کاملاً در برنامه‌های خود سیاست فوق را دنبال می‌کند یعنی در سیاست‌های این شبکه حماس فلسطین و حزب‌الله لبنان که تنها از حق خود در مقابل دشمن صهیونیستی دفاع کرده‌اند گروه تروریستی محسوب می‌شوند اما جیش الحر که در سوریه دست به عملیات تروریستی علیه مردم زده‌اند مبارزین سوری محسوب می‌شوند که صرفاً مخالف دولت‌اند!
به نظر به همین جهت است که درعین‌حالی که خبر حضور نیروهای انگلیسی در سوریه و در جبهه تروریست‌ها را بی‌بی‌سی نیوز منتشر کرده اما این شبکه سانسور می‌کند و سعی می‌کند آن را پوشش ندهد. تا شاید کمتر این سیاستش در دفاع از تروریست‌ها آشکار شود. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل