599

تصاویر تکان دهنده از کودک سوری مبهوت؛ نظرات شما

6 سال قبل

هم رسانی

   کودک زخمی سوری پس از حملات هوایی

انتشار گسترده تصاویر ویدیویی و عکس‎های پسر بچه کوچک سوری که به خاک و خون آلوده است و با حالتی مات و مبهوت روی صندلی آمبولانس نشسته، در شبکه‌های اجتماعی با واکنش شدید کاربران مواجه شده و بسیاری را منقلب کرده است.
سایت بی‌بی‌سی فارسی مطلبی با موضوع « 'وحشت' حلب در نگاه مبهوت کودک ۵ ساله» منتشر کرده است. انتشار عکسی بسیار تکان‌دهنده توسط فعالان سوری از یک پسربچه که پس از حمله هوایی در حلب از میان خرابه‌های ساختمانی نجات‌یافته، یک‌بار دیگر توجه جهانیان را به بحران سوریه و عواقب انسانی آن جلب کرده‌اند. مردم جهان در پی موج رسانه‌ای حاصل از این اقدام صحبت‌ها و نظرات گوناگونی ارائه داده‌اند. انتشار گسترده تصاویر ویدیویی و عکس‎های این پسر کوچک که به خاک و خون‌آلوده است و باحالتی مات و مبهوت روی صندلی آمبولانس نشسته در شبکه‌های اجتماعی با واکنش شدید کاربران مواجه شده و بسیاری را منقلب کرده است.

نظر شما در مورد قربانی شدن کودکان در شورش‌ها و جنگ‌ها چیست؟ آیا در این خصوص تجربه‌ی خاصی دارید؟ چه راهکاری برای رهایی از این فجایع پیشنهاد می‌کنید؟

بی‌بی فارسی نیز از دیدگاه و منظر خود به قضیه نگاه کرده؛ سایت انگلیسی با امتناع از یادآوری گروه تروریستی داعش در این رابطه می‌نویسد به توصیف فیلم‌ها و عکس‌های منتشرشده توسط فعالان رسانه‌ای سوری می‌پردازد. این در حالی است که به‌رغم اعلام داعشی در خصوص تروریستی بودن، بی‌بی‌سی فارسی هنوز به‌جای عبارت " گروه تروریستی داعش" از عبارت " پیکارجویان داعش" استفاده می‌کند!

وی کی لیکس در سال 2011 با انتشار اسنادی محرمانه در خصوص نشست سران پشت پرده‌ی آمریکا و انگلیس در پی اثبات ایجاد گروهکی تروریستی جهت بدنام سازی اسلام بود. برخی هدف از تشکیل آن گروهک تروریستی که وی کی لیکس خبر داده بود را "داعش" دانسته‌اند. با نگاه به گذشته به نظر شما سرمنشأ تمام این اتفاقات چیست؟ شما فکر می‌کنید داعش دست‌پرورده‌ی کدام کشورها و کدام تفکرات است؟

برخی کارشناسان هنوز بر این باوراند که داعش دست‌پرورده‌ی غرب است و به‌خودی‌خود توانائی نظامی و تسلیحاتی خاصی ندارد و توسط آمریکا و انگلیس پشتیبانی می‌شود. این موضوع با نحوه‌ی توصیفات بی‌بی‌سی از "گروه تروریستی داعش" همخوانی دارد زیرا هرگز به‌عنوان یک رسانه به‌صورت آزادانه در مورد جنایات " داعش " و با لفظ "تروریست" برنامه‌ای تهیه و موضوعی را پوشش خبری نداده است.
شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل