600

آیا بی‌بی‌سی فارسی از احمدی‌نژاد می‌ترسد؟

6 سال قبل

هم رسانی

   دکتر محمود احمدی نژاد-رئیس جمهور سابق ایران

تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی برنامه‌ی زنده خود را به موضوع " آیا احمدی‌نژاد برای انتخابات آماده می‌شود؟ " اختصاص داده است. موضوع این برنامه در پی انتشار متن‌ها و تصاویر نامه‌ای از جانب محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پیشین ایران به باراک اوباما انتخاب‌شده است. نامه‌ای منتسب به احمدی‌نژاد که هنوز اخبار آن به‌صورت قطعی تکذیب یا تائید نشده است.
گفته می‌شود محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران در نامه‌ای به باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا از او خواسته است که دو میلیارد دلار از اموال ایران را که به‌حکم دادگاهی در آمریکا مصادره شده به «ملت ایران» بازگرداند. در این نامه که در سایت‌های نزدیک به آقای احمدی‌نژاد منتشرشده، رئیس‌جمهوری پیشین ایران خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا نوشته است که انتظار دارد این پرونده «به‌سرعت مرتفع شده، حق ملت ایران استیفا گردد، منابع به‌طور کامل مسترد و خسارات وارده نیز جبران شود».

تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی در پی بروز این اخبار یک ساعت زمان برنامه‌ی پخش زنده‌ی خود را به این نامه که هنوز به‌صورت قطعی تکذیب تائید نشده اختصاص داده است. به همین بهانه در سایت بی‌بی‌سی فارسی نیز مطلبی منتشرشده که از بینندگان در مورد دلایل سفرهای احمدی‌نژاد سؤال کرده و می‌پرسد:" به نظر شما دلیل افزایش حضور و سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در محافل عمومی چیست؟ " در ادامه‌ی این مطلب نیز بی‌بی‌سی فارسی با استناد به سخنان مراجع قانونی جمهوری اسلامی ایران مخالفت خود را با تبلیغات احتمالی احمدی‌نژاد و زودهنگام بودن آن اعلام می‌کند:" ...وزیر کشور ایران، گفته : «امنیت، و مسئله مجوز این نشست‌ها و عدم تبلیغات زودرس سه مسئله‌ای ست که در همه سخنرانی‌ها و تجمعات ازجمله نشست‌های آقای احمدی‌نژاد باید رعایت شود..."

در این برنامه حتی بی‌بی‌سی فارسی در مورد میزان احتمال رأی آوری محمود احمدی‌نژاد و تائید صلاحیت رئیس‌جمهور سابق ایران مسائلی مطرح می‌کند که در نوع خود کمی غیرطبیعی به نظر می‌رسد؛ و سؤالی که مطرح می‌شود این‌که چرا تا این اندازه انگلیس و رسانه‌اش روی این موضوع و این احتمال حساس است؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل