603

بی‌بی‌سی و سانسور مردم بحرین

6 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی

مردم بحرین در ادامه تحصن خود در مقابل منزل شیخ «عیسی قاسم» برای پنجاه و نهمین روز متوالی، نماز صبح امروز را در محل تحصن اقامه کردند. اعتراضات مردم بحرین به‌حکم دادگاه آل خلیفه مبنی بر لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم همچنان ادامه دارد. مردم بحرین در اعتراض به این مسئله برای پنجاه و نهمین روز متوالی به تحصن خود در مقابل منزل رهبر شیعیان این کشور تحصن کردند.
طبق اعلام رسانه‌های عربی، تحصن‌کنندگان امروز، نماز صبح را در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم و در محل تحصن اقامه کردند.
تحصن مردم بحرین در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم در حالی ادامه دارد که رژیم آل خلیفه همچنان بر تصمیم قبلی خود مبنی بر لزوم محاکمه این روحانی برجسته شیعی تأکید دارد.
اما نکته‌ای که دراین‌بین وجود دارد سانسور رسانه‌های غربی همچون بی‌بی‌سی فارسی در خصوص این اتفاقات و ظلم‌های روزافزون حکومت پادشاهی بحرین می‌باشد. بی‌بی‌سی که همیشه با شعار بیان آزاد اطلاعات به مخاطبین خود سعی در جلب نظر بینندگان خود دارد در مواردی که منافع خود و دولت متبوعش انگلیس تأمین نمی‌شود اقدام به سانسور یا قلب آن مسئله می‌کند. در مورد ظلمی را که حکومت بحرین اخیراً به شیخ عیسی قاسم و مردم این کشور کرده بی‌بی‌سی در این مدت تنها مسیر سانسور را پیموده است.
قطعاً بی‌بی‌سی با توجه به منافعی که دولت متبوعش در منطقه دارد و با توجه وجود پادگان نظامی انگلیس در بحرین سعی در سانسور اتفاقات این کشور به نفع حاکمیت این کشور دارد. و این از آن دوگانه‌هایی است که بی‌بی‌سی هیچ‌گاه پاسخی برای آن نداشته اگر به صفحه نخست وب‌سایت بی‌بی‌سی در این دو ماه نگاهی بی افکنید شاهد خواهید بود که این شبکه از بازیگران پورن گرفته تا رقاصه‌های قبل از انقلاب را دستمایه تحلیل و گزارش خود قرار داده اما اندکی به موضوع بحرین نپرداخته. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل