614

بهره‌برداری بی‌بی‌سی از یک کودک زخمی

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از بهت کودک سوری پس از حملات هوایی

در حمله به یکی از مناطق شهر حلب، امدادگران توانستند شماری از غیرنظامیان ازجمله یک کودک 5 ساله به نام "عمران" را نجات دهند. تصویر این کودک وحشت‌زده با صورت و بدن خون‌آلود و خاکی در آمبولانس،به‌صورت گسترده در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های جهان منتشرشده است.
تروریست‌ها و برخی رسانه‌های غربی، حملات هوایی روسیه را عامل بمباران و انفجار در منطقه مسکونی قاطر جی حلب اعلام کرده بودند.
اما در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است که نیروی هوایی این کشور عصر روز چهارشنبه حمله‌ای را به شرق شهر حلب نداشته یعنی همان جایی که کودک 5 ساله (عمران) با صورت خون‌آلود وجود داشت. این حمله به یکی از مناطق تحت کنترل مخالفان در شهر حلب صورت گرفت.
روسیه همچنین معتقد است که این حمله هوایی کار مخالفان در حلب می باشد که قصد داشتند با استفاده از موشک های ساخت محلی راه های نزدیک گذرگاه های انسان دوستانه را مورد هدف قرار دهند. روسیه تاکید دارد که منطقه ای که عمران 5 ساله در آن قرار داشت به هیچ عنوان مورد حمله هوایی قرار نگرفت زیرا تصویر پنجره ها مشخص می کند که شیشه ها سالم هستند. اگر بمبی منفجر شده است قطعا هوایی نبوده بلکه در نتیجه انفجار کپسول گاز بود که تروریست‌ها به میزان زیادی از آنها استفاده می کند یا گلوله خمپاره بوده است.
اما فارغ از اینکه این حمله کار مخالفان بوده و یا کار روسیه که البته در این پنج سالی که از جنگ سوریه می گذرد پرونده تروریست‌های سوریه پر است از اینگونه حملات ازجمله حملات شیمیایی به مناطق مسکونی و سپس سوار شدن بر موج های رسانه ای آن، واکنش رسانه‌های حامی تروریست‌ها ازجمله بی‌بی‌سی فارسی در خور توجه و همراه با سئولاتی می باشد.
بی‌بی‌سی فارسی در گزارش خود سعی میکند روسیه و ایران را به جهت در اختیار قرار دادن پایگاه هوایی نوژه عامل این حمله قرار معرفی کند.
اما به واقع اینگونه است؟ عوامل به وجود آمدن داعش و تروریست‌ها روسیه و ایران بوده و یا آمریکا؟ امروز که دیگر خود خانم کلینتون نامزد ریست جمهوری آمریکا به این مساله اعتراف کرده که آمریکا و شخص وی عامل به وجود آمدن داعش در منطقه است چرا پس بی‌بی‌سی روایت را به گونه دیگر قرائت می کند؟ آیا عمران تنها کودکیست که در این منطقه غرق در خون دچار این مصیبت شده است؟ چرا بی‌بی‌سی کودکان افغانی و پاکستانی را که در حملات شبانه پهبادهای آمریکایی به مراسم عروسیشان به خاک و خون کشیده می شوند را نمی بیند؟ چرا بی‌بی‌سی کودکان عراقی را در حملات شبانه سربازان انگلیسی و آمریکایی به منازل آنها را نمی دید؟ آیا بی‌بی‌سی امروز کودکان زغال شده یمنی در حملات مرگبار سعودی با بمب افکن های آمریکایی را می بیند؟ بی‌بی‌سی آیا حمله صهیونیست های کثیف به مدرسه کودکان لبنانی در جریان جنگ 33 روزه و کشته شدن بیش از پنجاه کودک را فراموش کرده؟ همان حمله‌ای که پس از واکنش های جهانی وزیر خارجه وقت آمریکا آن را درد زایمان خاورمیانه بزرگ نامید و آن را ناگزیر دانست.
به نظر این شبکه وابسته به دولت انگلیس همواره در منطقه به دنبال منافع کشور متبوعش می باشد به همین جهت حوادث منطقه را آنگونه که می خواهد روایت می کند و نه آنگونه که هست. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل