616

بی‌بی‌سی: فرانسه از مایوی اسلامی می‌ترسد

6 سال قبل

هم رسانی

   فرانسه - برج ایفل

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی با انتشار گزارشی مضحک در مورد پوشش زنان مسلمان در سواحل کشور فرانسه، کوشیده است تا بحث را به اسلام هراسی بکشاند.
در این گزارش از قول مسئولان فرانسوی آمده است:
"با توجه به وضعیت فوق‌العاده و حمله‌های اخیر اسلام‌گرایان در فرانسه، نمایش آشکار نشانه‌های مذهبی، در این مورد مایو، می‌تواند تنش‌ها را بیشتر کند و نظم عمومی را به خطر بی اندازد."
این گزارش از حیثی خنده‌آور است که کشوری که داعیه‌دار آزادی بیان و آزادی اندیشه است چطور اندر از پوشش زنان مسلمان در سواحل در هراس است.
آیا به‌راستی برهنگی زنان موجب امنیت فرانسه می‌شود و پوشش زنان مسلمان این امنیت را به خطر می‌اندازد؟
نکته دیگری که بابی انصافی بی‌بی‌سی به آن اشاره‌کرده است این است که در جای‌جای این گزارش پوشش زنان را در سواحل نشانه‌ی افراطی‌گری اسلامی دانسته است و مسئله‌ی کن و حمله به مردم را با کفی یادآور شده است و پوشش اسلامی را نوعی از همان افراط گری خوانده است.
سؤالی که در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود این است که آیا بر اساس عقیده لباس پوشیدن و برهنه نبودن اندر سخت و وحشتناک به نظر می‌رسد که باید ممنوع خوانده شود و با آن برخوردی شدید صورت بگیرد؟
آیا این مسئله که هر فرد در مورد پوشش خود تصمیم بگیرد آن هم در فرانسه یعنی در کشوری که به آزادی افکار معتقد است و ظاهرا به این امر متعهد است، نشان از افراط و غیرطبیعی بودن آن فرد است و باید از او ترسید و احساس خطر کرد و پوشش او را ممنوع کرد؟
آیا این طرز برخورد با مسلمانان در فرانسه با موازین حقوق بشر مطابقت دارد؟
پس چطور این کشور را کشور آزاد و طرفدار حقوق بشر بخوانیم؟
کشور که به شهروندانی که در اقلیت اند حتی اجازه ی انتخاب نوع پوشش در محیط های تفریحی خود را هم نمی دهد و دائما در افکار وسواس گونه ی اسلام هراسی و ضددینی غرق است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل