617

بی‌بی‌سی و هیاهویی به اسم پایگاه نوژه

6 سال قبل

هم رسانی

   پایگاه نوژه

بی‌بی‌سی فارسی از هفته گذشته که خبر استفاده روس‌ها از پایگاه سوم شکاری نیروی هوایی ایران، "شهید نوژه" منتشرشده است تا به امروز به هر ریسمانی چنگ انداخته تا بتواند این اقدام را زیر سؤال ببرد.
این شبکه انگلیسی تنها در وب‌سایت خود در کمتر از یک هفته 20 مطلب مستقل در خصوص این اقدام روس‌ها منتشر کرده و از زوایای مختلف آن را زیر سؤال برده است. بی‌بی‌سی ازجمله اقداماتی که از همان روز اول انجام داد غیرقانونی جلوه دادن این اقدام بود که البته با توضیحات برخی از مسئولین مانند دبیر شورای امنیت ملی این حربه بی‌بی‌سی ناکام ماند. یکی از حربه‌های دیگری که بی‌بی‌سی در مورد این خبر در پیش گرفت بزرگنمایی بیش‌ازحد این اقدام بود تا جایی که هر تغییر و تحولی در سوریه اتفاق می‌افتاد بلافاصله به این موضوع گره می‌زد. ازجمله اتفاقاتی که بی‌بی‌سی سعی کرد آن را به این خبر بدوزد حمله به مناطقی مسکونی در شرق حلب بود که تروریست‌ها با همکاری رسانه‌هایی هم چون بی‌بی‌سی به اجرای شویی تمام‌عیار پرداخته و کودک 5 ساله زخمی سوری شد سوژه آن‌ها برای مظلوم‌نمایی و عملیاتی کردن این اقدام خود، بی‌بی‌سی باوجود تکذیب این ادعا از سوی روس‌ها سعی کرد حمله را کار جنگده های روسی جلوه دهد که اتفاقا از پایگاه هوایی نوژه به سمت حلب حرکت کرده بودند. بی‌بی‌سی حتی سعی کرد برای این ادعای خود تصویر هوایی درست کرده و منتشر کند. تا شاید بتواند بر احساسات مخاطب خود سوار شده و نقش ایران را در این اقدام پررنگ جلوه دهد. اما چیزی نگذشت که مشخص شد این اقدام توسط خود تروریست‌ها اتفاق افتاده اما بی‌بی‌سی سعی کرد سیاست سکوت را در پیش گیرد همانطور که وقتی پسر بچه ای 12 ساله فلسطینی توسط همین تروریست‌ها سر بریده می شود و جهانیان را در یک شک فرو می برد بی‌بی‌سی باز هم سکوت می کند و توجیه آن است که آن‌ها مخالفین معتدل هستند و در لیست گروه های تروریستی جایی ندارند.
اما به نظر هر چند که پایان حضور جنگنده های روسی در همدان از سوی سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام شد اما باید دلیل این همه نگرانی بی‌بی‌سی و دولت های غربی را در سخنان رئیس جمهور ایران جستجو کرد همان جایی ایشان اخیرا تحویل کامل سامانه دفاع موشکی اس 300 به ایران از سوی روس‌ها را "اسم رمز تحولات امروز جهان" نامیدند. و به درستی تحولات منطقه و پیروزی های پی در پی در سوریه اهمیت این نزدیکی و آنچه دکتر روحانی به آن اشاره کرد را نشان می دهد و بی‌بی‌سی به عنوان یک رسانه وابسته به دولت انگلیس به دنبال محدود کردن نزدیکی ایران و روسیه می باشد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل