622

چرا بی‌بی‌سی سخنان آیت‌الله هاشمی را سانسور کرد؟

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری ازآیت الله هاشمی رفسنجانی

اخیراً در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ایشان در سخنانی واکنش خود را نسبت به آنچه انتشار فایل صوتی آقای منتظری و جلسه ایشان با اعضای کمیته مرتبط با اعدام‌های سال 67 بوده ابراز کردند.
هاشمی رفسنجانی، هدف اصلی دشمنان جهانی و داخلی را در مقطع کنونی برای حمله به امام، مرحوم حاج احمد آقا و بیت محترم ایشان، انتقام از نقش و جایگاه بی‌نظیر امام در تاریخ معاصر ایران و جهان دانست و گفت: باید هوشیار عمل کنیم و راه امام را به‌گونه‌ای تشریح کنیم که بدخواهان نتوانند سوءاستفاده کنند.وی افزود: زحمات بیت حضرت امام(ره)، به‌ویژه احمد آقا برای اسلام، ایران، تشیّع و انقلاب اسلامی بی‌نظیر است که از عراق تا پاریس و سپس تا ایران و در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب و حیات امام، بیت عظیم ایشان را با همه اهمیتی که به‌اندازه انقلاب داشت، به‌خوبی اداره کرد.

هاشمی رفسنجانی، تأکید کرد: یکی از اهداف شوم دشمنان از طرح مسائل اخیر، خدشه واردکردن به جایگاه مرحوم حاج احمد آقا و بیت معزز امام در جامعه است که نباید اجازه داد به اهداف خود برسند.

اما دراین‌بین واکنش رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی به این سخنان آیت‌الله هاشمی کمی تعجب‌برانگیز بود. رسانه‌هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی که در این سال‌ها کم‌اهمیت‌ترین سخنان آقای هاشمی را به تیتر یک خود بدل می‌کردند اکنون در مقابل سخنان اخیر وی سیاست سکوت و کم‌رنگ جلوه دادن را در پیش گرفتن، سیاستی که معمولاً بی‌بی‌سی زمانی اتخاذ می‌کند که می‌خواهد حرفی به گوش مخاطب خود نرسد.

بی‌بی‌سی که در این پس از انتشار صوت سخنان آقای منتظری تمام تلاش خود را کرده بود تا شاید بتواند در قالب حمایت از منافقین و طرح مباحث حقوق بشری ضربه‌ای را به‌نظام وارد آورد. یکی از سیاست‌هایی که بی‌بی‌سی در این مدت پی گیری می‌کرد تلاش برای یارگیری از عناصر داخل نظام برای رسمیت بخشیدن به این صوت بود به همین جهت این شبکه سراغ عناصر دسته چندم نظام هم رفت اما در این سیاست چندان موفق نبود و به عبارتی واکنش اخیر آقای هاشمی آب سردی بود بر پیکر این شبکه.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل