6235

مظلوم نمایی نخست وزیر روباه پیر به برای مسیحیان

3 سال قبل

هم رسانی

   ترزا می

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا در پیامی به مناسبت عید پاک مدعی شد که کشورش از "حقوق همگان" برای پیروی مسالمت‌آمیز از هر دین و آئینی دفاع می‌کند.
خانم می در این پیام ضمن مظلوم نمایی از وضعیت مسیحیان و بدون اشاره به کشتار و آزار مسلمانان در جوامع غربی مانند قتل عام اخیر 50 مسلمان در نیوزیلند گفت که او در تعطیلات عید پاک مشغول شکرگزاری در کلیسا خواهد بود، اما برای بسیاری از مسیحیان، "اقدامی به سادگی ایمان داشتن می‌تواند خطرات بسیاری به دنبال داشته باشد."

او در ادامه ادبیات یک طرفه خود مدعی شد که: "به کلیساها حمله می‌شود. مسیحیان به قتل می‌رسند. خانواده‌ها مجبور می‌شوند از خانه‌هایشان بگریزند. به این دلیل است که دولت (بریتانیا) یک بررسی جهانی را درباره پیگرد قضایی مسیحیان آغاز کرده است."

ترزا می در عین حال تاکید کرد که بریتانیا باید از حقوق همه برای آزادی دین، بدون توجه به دینشان حمایت کند. این سخنان اگرچه با استقبال رسانه های فارسی زبان ماهواره ای و به¬ویژه بی بی سی فارسی مواجه شد و آنها تلاش کردند تا با برجسته سازی و انحراف افکار عمومی مخاطبان فارسی زبان دست برنند، اما واقعیت های موجود نشان دهنده سیاست های دوگانه و محدودکننده فعالیت های دینی مسلمانان در کشورهای غربی دارد. تصویب قوانین محدود کننده اعمال مذهبی مانند پوشیدن حجاب و مخالفت با ساخت مساجد در کشورهایی چون فرانسه، آلمان و انگلیس و تشدید جواسلام هراسی در این جوامع حکایت از سیاست های دوگانه سیاست مدارانی چون ترزا می دارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل