6237

اقدام غیرانسانی گروه شبه نظامی آمریکایی حامی دونالد ترامپ بر علیه پناهجویان

3 سال قبل

هم رسانی

به گزارش بی بی سی فارسی، اقدام اعضای یک گروه شبه نظامی دست راستی آمریکا در بازداشت پناهجویان در مرز با مکزیک با واکنش‌هایی مواجه شده است.
این گروه United Constitutional Patriots نام دارد و در ویدیویی که در فیسبوک منتشر شده، اعضای آن بالای سر پناهجویانی که قصد ورود به آمریکا را داشتند و روز زمین نشسته‌اند دیده می‌شوند. گروه‌های حقوق مدنی و مقام‌های ایالت نیومکزیکو که پناهجویان خواهان ورود به آن بودند، اقدامات این گروه دست راستی را محکوم کرده‌اند.

به اعتراف بی بی سی فارسی، این گروه شبه نظامی از دونالد ترامپ و سیاستش برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک حمایت می‌کند. حادثه جدید زمانی روی داده که میزان عبور پناهجویان به رغم تلاش کاخ سفید برای جلوگیری از آن افزایش یافته است.

ویدیویی که روی فیسبوک یکی از اعضای این گروه منتشر شده گروه بزرگی از پناهجویان را نشان می‌داد که به تازگی از مرز عبور کرده‌ ولی توسط این افراد مسلح که ارتباطی به نیروهای فدرال آمریکا ندارند بازداشت شده‌اند. این گروه پناهجویان شامل تعداد زیادی زن و کودک بود و این افراد در تاریکی روی زمین نشسته بودند.

پیش از رسیدن نیروهای گارد مرزی، زنی که در حال حرف زدن روی ویدیو است به مردی که ظاهرا عضو این گروه شبه نظامی است می‌گوید تفنگش را به سوی خانواده‌ها "نشان نگیرد." فردی که این ویدیو را منتشر کرده به نیویورک تایمز گفته است که این گروه در دو ماه گذشته در منطقه حضور داشته و می‌خواهد تا زمانی که دیوار مورد نظر آقای ترامپ ساخته نشده در این منطقه باقی بماند. او گفته است ماموران گارد مرزی تا کنون "هرگز از آنها نخواسته‌اند تا به کارشان ادامه ندهند." اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا این گروه را یک "سازمان فاشیستی" خوانده که قانون را نقض می‌کند" مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل