6242

خوشحالی بی‌بی‌سی فارسی از اقدام گوگل در حذف نسخه های فارسی تلگرام

3 سال قبل

هم رسانی

   حذف نسخه های فارسی تلگرام

به دنبال نقض حریم خصوصی بیش از 25 کاربر ایرانی و اقدام گوگل در پاک کردن نسخه های هاتگرام و تلگرام از موبایل کاربران ایرانی، شاهد خوشحالی بی‌بی‌سی فارسی از این اقدام و عملیات رسانه ای گسترده آن در سه روز اخیر بودیم.
این رسانه انگلیسی بدون اشاره به تمامی شعارهای غول های غربی فعال در فضای مجازی در خصوص احترام به حریم خصوصی و عدم برجسته سازی سرقت اطلاعات کاربران ایرانی به منظور جاسوسی و اثرگذاری بر تحولات سیاسی و فرهنگی این کشور از سوی گوگل و تلگرام و فروش انها به نهادهای امنیتی آمریکا و رژیم صهیونیستی به تمجید از این اقدام شرکت گوگل پرداخت.

همچنین سولماز مهاجر، از چهره¬های غرب گرا و مخالف جمهوری اسلامی در یادداشتی برای صفحه ناظرا بی‌بی‌سی فارسی نوشت: "پس از حذف تعدادی از صفحات منتسب به فرماندهان سپاه از سوی اینستاگرام، گوگل هم پوسته های فارسی را که گمان دسترسی آنها به اطلاعات خصوصی کاربران می رفت از گوشی های تلفن همراه با سیستم اندروید حذف کرد. سرمایه های بسیاری صرف طرح هایی از جمله «اپلیکشین بومی»، «اینترنت ملی» و یا «سیستم عامل بومی» می شود که باز هم زیان اصلی آنها متوجه مردم است". 

مهاجر سپس ضمن حمله به وزیر ارتباطات ایران نوشت: "مجری فیلترینگ تلگرام بوده و در دوران او بیشترین محدودیت ها برای دسترسی به فیلترشکن ها اعمال شده است. شورای عالی فضای مجازی مسئولیت سیاستگذاری سخت افزاری، نرم افزاری و محتوایی را در این حوزه به عهده دارد. وزارت ارتباطات نیز مجری این سیاست هاست".

او در نهایت بازهم بدون اشاره به اقدام غیرقانونی گوگل به بهانه امنیت کاربران مدعی شد که شواهد و اظهارنظرهای مقام های ایران نشان می دهد که درباره کنترل فضای مجازی هم-رای نیستند. یکی از مهمترین نمونه های این اختلافات، میان حسن روحانی، به عنوان رئیس، و عزت الله ضرغامی و حسن رحیم‌پور ازغدی به عنوان اعضای شورای عالی فضای مجازی پیش آمده است. مقام های ایران نتوانسته اند ابتدایی ترین اصول امنیت فضای مجازی را فراهم آورند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل