6245

سوء استفاده بی بی سی فارسی از روز کارگر و روز معلم

3 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی...!

بی بی سی فارسی به عنوان یکی از رسانه های فعال در عملیات ضدایرانی محور ترامپ، بن سلمان و نتانیاهو این روزها به دنبال ان است تا از هر بهانه ای برای سیاه نمایی و نشان دادن فضایی امنیتی و ایجاد اغتشاش فروگذار نمی کند.
در تازه ترین بهانه پس از روز کارگر و برگزاری تجمع های معمول که بازهم مورد غوغاسالاری این رسانه انگلیسی قرار گرفت این بار و به فاصله کم تر از 24 ساعت بی بی سی فارسی مدعی شد که در پی فراخوان به اصلاح "شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران" برای تجمع سراسری معلمان همزمان با روز معلم، این تجمع سراسری در بیش از ۱۵ استان برگزار شده است.

در ادامه بی بی سی فارسی بدون اشاره به ماهیت این تشکل غیرقانونی و بی نام و نشان مدعی شد که براساس گزارش این شورا فضا در اکثر تجمع‌ها، امنیتی است و نیروهای لباس شخصی از حاضران در تجمع فیلمبرداری کرده‌اند. مچنین گزارشها حاکیست که تجمع تهران با هجوم ماموران امنیتی به خشونت کشیده شد و براساس اعلام "شورای هماهنگی" رسول بداقی و محمد فلاحی از اعضای کانون صنفی معلمان بازداشت شدند. گزارشها همچنین حاکیست معلمان در استان‌های یزد، تهران، همدان، مازندران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، اصفهان، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز و گیلان دست به تجمع زده‌اند.

در نهایت این رسانه انگلیسی ضمن وصل کردن خبرسازی پیشین خود در مورد روز کار به خبرسازی تازه خود در مورد روز معلم مدعی شد که همچنین شماری از معلمان، روز گذشته نیز در همبستگی با تشکل‌های مستقل کارگری در روز کارگر مقابل مجلس تجمع کردند. در این تجمع نیز حدود ۴۰ نفر از کارگران، دانشجویان و فعالان سیاسی در تهران بازداشت شدند. به گفته شاهدان عینی برخی از بازداشت شدگان مانند رضا شهابی در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. براساس برخی گزارشها بازداشت شدگان تجمع روز گذشته در روز کارگر امروز ۱۲ اردیبهشت ماه به دادسرای اوین منتقل شدند.

با عنایت به تلاش بی بی سی فارسی در یک سال اخیر برای جوسازی و التهاب آفرینی در ایران به نظر می رسد که این رسانه انگلیسی وابسته به دستگاه امنیتی این کشور تمامی اعتبار خود را پای طراحی ضدایرانی محور آمریکایی، سعودی و اسرائیلی ریخته است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل