6247

ادامه جنجال های ترامپ برعلیه چین

4 سال قبل

هم رسانی

   آمریکا و چین...

به گزارش بی بی سی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا گفته است چین در مذاکرات تجاری از "توافق عدول" کرده است.
این در حالیست که اختلاف دو کشور قبل از مذاکرات پیش‌رو تشدید شده است. ترامپ این اظهارنظر را زمانی بیان کرد که چین گفته بود اگر آمریکا تعرفه‌های کالاهای چینی را افزایش دهد، احتمال "اقدامات ضروری" تلافی‌جویانه وجود دارد.

ترامپ که این روزها اقدام های خصمانه خارج از عرف او علیه کشورهای منتقد آمریکا و برخی توافق‌های بین‌المللی مورد انتقاد گسترده افکار عمومی جهان قرار دارد وعده داده است تعرفه اعمال شده بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را دو برابر می‌کند. او در توییتری از این موضوع خبر داده و نوشته بود ممکن است تعرفه‌های دیگری را اعلام کند. همچنین رابرت لایتیزر نماینده تجاری آمریکا، چین را به عدول از تعهداتش متهم کرده بود اما پافشاری کرده بود که توافق بین دو طرف در زمینه تعرفه‌ها هنوز ممکن است.

به گزارش بی بی سی، لایتیزر گفته بود تهدید آقای ترامپ برای اعمال مالیات تازه بر صادرات چین بعد از آن بود که چین در قول‌های قبلی‌‍اش تجدید نظر کرد. به‌رغم بالاگرفتن اختلاف دو کشور، قرار است امروز پنج‌شنبه در آمریکا مذاکرات تجاری برگزار شود.

"لیو هی" معاون نخست‌وزیر چین و یکی از مقامات قدرتمند این کشور نماینده چین در مذاکرات واشنگتن خواهد بود. لیو که بر اقتصاد چین نظارت دارد، تحصیلکرده هاروارد است و به انگلیسی فصیح صحبت می‌کند.
ترامپ پیش از مذاکرات، رهبران چین را متهم کرده بود که از تعهدات تجاری مورد مذاکره عدول کرده است.

او در تجمع حامیان خود در فلوریدا گفته بود: "آنها توافق را زیر پا گذاشتند....نمی‌توانند چنین کاری بکنند. هزینه آن را خواهند پرداخت. او گفت اگر دو کشور به توافق نرسند، "بدست آوردن بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در ستا که ایرادی ندارد." مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل