6248

تلاش های جدید برای مظلوم نمایی از دو تروریست

3 سال قبل

هم رسانی

   قاسم عبداللهی و عبدالله کرم الله چعب

عفو بین‌الملل، از سازمان‌های غربی به اصطلاح مدافع حقوق بشر، در اطلاعیه‌ای هشدار داده است که دو شهروند عرب خوزستانی با خطر اعدام مواجه هستند.
این سازمان غربی که کم‌ترین واکنش را نسبت به قتل و عام 37 شهروند عربستانی و به‌ویژه 34 شیعه اعدامی این جنایت قرون وسطایی از خود بروز داد، مدعی شده است که براساس این اطلاعیه، عبدالله کرم‌الله ‌چعب و قاسم عبداللهی که از شهروندان سنی ایران هستند درارتباط با حمله مسلحانه به یک هیئت عزاداری در دزفول در چهار سال پیش بازداشت و محاکمه شده‌اند.

عفو بین‌الملل به نقل از وکلای این دو نفر گفته است که محکومیت آنان صرفا براساس "اقاریر" آنان صادر شده است در حالیکه اقرار آنان نیز با اظهارات شهود عینی تناقض دارد. در این اطلاعیه آمده است که این دو نفر "زیر شکنجه از جمله شوک الکتریکی، آویختن از پا به مدت یازده روز، اعدام‌های ساختگی" مجبور به اقرار به جرم شده‌اند. عفو بین‌الملل گفته است که حکم اعدام این دو برای تایید به دیوان عالی جمهوری اسلامی ارسال شده است.

روز ٢٧ مهرماه سال ١٣٩٤ به سوی یک هیئت عزاداری در شهر صفی‌آباد دزفول تیراندازی شد که در اثر آن دو نفر شهید و دو نفر دیگر زخمی شدند. حمایت این نهاد به اصطلاح حقوق بشر از تروریست های جنایت کار و فروکاستن ماجرا به مباحث مذهبی و قومی بلافاصله با خوشحالی و پوشش گسترده بی بی سی فارسی مواجه شد. همچنین این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان بهایی و غرب‌گرای جمهوری اسلامی ضمن پوشش این گزارش یک سویه عفو بین‌الملل تلاش کرد تا بار دیگر ایران را متهم به شکنجه کند. همکاری های پیدا و پنهان بی بی‌بی‌سی فارسی با نهادهای غربی به اصطلاح حقوق بشری برای تهیه گزارش های سفارشی سالهاست که مشاهده می شود. این رفتار هماهنگ شد خود گواهی است از میزان بی‌طرفی ادعایی این رسانه. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل