625

بی‌بی‌سی برای اسلام‌ستیزی دست به دامان رستورانی در حومه‌ی پاریس می‌شود!

6 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی فارسی-رسانه ی دولتی انگلیس

این اولین بار نیست که بی‌بی‌سی فارسی به سوژه‌های سخیف و خالی از ارزش خبری می‌پردازد.حالا به حومه‌ی پاریس رفته و رفتار رئیس یک رستوران را با دو زن مسلمان بلد می‌کند.
بی‌بی‌سی که این روزها می‌کوشد فضای کشورهای غربی به‌ویژه فرانسه را علیه مسلمانان جلوه دهد و به نحوی اتفاقات را گزارش کند که مردم آن کشورها را کاملاً منزجر از اسلام نشان دهد؛ این بار به رستورانی در حومه‌ی پاریس پناه برده که با دو مهمان زن مسلمان که غذا سفارش داده بودند، برخورد تندی داشته است و از آوردن سفارش غذای آن‌ها سرباز زده است.
در گزارشی که به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی در مورد این رستوران نگاشته است، علت برخورد این صاحب رستوران را این‌گونه توصیف می‌کند:
"او گفت که به خاطر تنش‌ها و بحث‌های اخیر درباره پوشیدن بورکینی (مایوی اسلامی) در سواحل فرانسه و همین‌طور از دست دادن دوستش در جریان حملات مرگبار ماه نوامبر در پاریس "کنترل از دستش خارج‌شده است"."
این امر تازه نیست که بی‌بی‌سی به‌انحاءمختلف اتهامی را به تمام مسلمانان تعمیم می‌دهد. در ادامه‌ی این گزارش این نقل‌قول را از صاحب رستوران می‌نویسد:
"در این ویدئو که در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده، مردی که در رستوران کار می‌کند به زنان محجبه می‌گوید "تروریست‌ها مسلمان هستند و همه مسلمان‌ها تروریست"."
به نظر می‌رسد که بی‌بی‌سی چند مقصد را ازاین‌گونه تحلیل‌ها و گزارش‌ها سخیف دنبال می‌کند. این رسانه می‌کوشد تا با دست به دامن شدن به موارد جزئی و پیش‌پاافتاده مخاطب خود را این‌گونه اقناع کند که تروریست بودن مسلمانان برای مردم کل جهان به‌ویژه کشورهای غربی مسئله‌ای روشن و تثبیت شده است و ضمن اینکه بکوشد تا مسلمانان کشورهای غربی را در اقلیت اجتماعی و قشری مطرود جلوه دهد و هم چنین ساکنان کشورهای غربی هیچ تمایلی به اسلام ندارند.
این در حالیست که روز به روز شمار افرادی که در سراسر جهان به‌ویژه کشورهای غربی به دین اسلام گرایش پیدا می کنند بیشتر می‌شود واین همان چیزیست که بی‌بی‌سی و رسانه های دشمن را عصبانی می‌کند و این رسانه ها با بهانه های مختلف سعی در خنثی سازی و پیشگیری از محبوبیت دین اسلام و مسلمانان دارند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل