6250

رنگ باختن دروغ گویی های بی‌بی‌سی فارسی در مورد سیاست های جمعیتی ایران

3 سال قبل

هم رسانی

   جمعیت ...

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه هایی است که بارها و بارها با پوشش اخباری به سیاست پایان کاهش جمعیت و تشویق مردم به افزایش جمعیت در ایران تاخته است.
این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان جمهوری اسلامی همواره ضمن تخریب سیاست های تازه جمعیتی در ایران مدعی بوده است که علت مشکلات اقتصادی مردم نباید بچه‌دار بشوند. این ادعاها در حالی است که همین شبکه ماهواره ای با انتشار گزارشی خبر از آن داده است که کشور پیشرفته و مرفه ژاپن کاهش میزان جمعیت باعث تغییر هرم جمعیتی و کاهش جمعیت کودکان شده است.

آمار دولت ژاپن که در "روز کودکان" (۵ مه) در این کشور منتشر شد، نشان می‌دهد تعداد کودکان زیر ۱۵ سال طی سه دهه گذشته یک سوم کاهش داشته است. کاهش نرخ زاد و ولد در ژاپن باعث تعطیلی مدارس و خالی شدن روستاهای این کشور شده است.

کودکان، ۱۲.۱ درصد جمعیت ۱۲۶ میلیون نفری ژاپن را تشکیل می‌دهند. در صورت ادامه شرایط فعلی جمعیت این کشور در سال ۲۰۵۰ به زیر ۱۰۰ میلیون نفر خواهد رسید. با افزایش هزینه‌های نگهداری از سالمندان، دولت ژاپن مالیات‌ها را برای جبران این هزینه‌ها افزایش داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، جمعیت ژاپن از سال ۲۰۰۸ میلادی سال به سال کم شده و این روند ادامه داشته است. طبق گزارش‌ها، تا نیم قرن دیگر، حدود ۴۰ درصد جامعه بالای ۶۵ سال سن خواهند داشت. دولت ژاپن می‌گوید به خاطر سالخورده شدن جمعیت، این کشور به نیروی کار خارجی نیاز دارد و سال پیش مجلس ژاپن قانونی را تصویب کرد که به موجب آن به صدها هزار خارجی امکان ورود به بازار کار این کشور داده می‌شود. طبق سیاست جدید دولت ژاپن، صدها هزار خارجی می‌توانند در ۱۴ بخش کار کنند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل