627

بی‌بی‌سی به دنبال پاک کردن رد پای منافقین از حادثه 8 شهریور

6 سال قبل

هم رسانی

   نگاره ای از شهیدان باهنر و رجایی

این روزها در یک سیاست تعریف‌شده برای شبکه بی‌بی‌سی فارسی این شبکه به هر بهانه‌ای به دنبال تطهیر چهره تروریست‌های منافقین (مجاهدین خلق) هست.
این سیاست پس‌ازآن استارت خورد که کانال تلگرامی آقای منتظری فایل صوتی منتسب به ایشان و کمیته چهارنفره مرتبط با اعدام‌های سال 67 را منتشر کرد. اخیراً هم این شبکه در سی پنجمین سالروز انفجار دفتر نخست‌وزیری در ایران و شهادت ده‌ها تن به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر منتخب مردم سعی در انحراف موضوع و به‌نوعی پاک کردن رد پای این تروریست‌ها از این جنایت هولناک دارد. این در حالی است که مسعود کشمیری عامل اصلی این انفجار از اعضای اصلی این سازمان تروریستی بوده. بی‌بی‌سی در مطلبی با عنوان "چه شد که آیت‌الله خمینی گفت پرونده ۸ شهریور 'باید بسته شود'" به قلم حسین باستانی تحلیل‌گر ارشد این شبکه سعی می‌کند که به‌جای پرداختن به نقش منافقین در این حادثه تروریستی مباحث حاشیه‌ای را پررنگ کرده و از نقش آن‌ها می‌کاهد.
در بخشی از این یادداشت آمده: "پرونده ۸ شهریور به‌طور مشخص به‌این‌علت خبرساز بوده که طیفی از جناح محافظه‌کار حکومت، افرادی در جناح مقابل و مشخصاً اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را به "دست داشتن" در انفجار نخست‌وزیری متهم می‌کنند که به کشته شدن محمدعلی رجایی رئیس‌جمهور و محمدجواد باهنر نخست‌وزیر وقت ایران انجامید.
این اتهامات، به‌ویژه پس از اعتراض انتخاباتی سال ۱۳۸۸، در ابعادی جدید علیه برخی چهره‌های جناح چپ سابق طرح شد و به‌عنوان مستندی در اثبات این ادعا مورداستفاده قرار گرفت که گروهی از سیاستمداران معترض به انتخابات، از سابق پرونده‌های گشوده‌ای دارند که باید موردبررسی قرار بگیرند." همان‌طور که در متن فوق مشخص است بی‌بی‌سی بیش از آنکه به نقش منافقین در این انفجار اشاره کند سعی می‌کند پای دعوای جناح‌های داخلی ایران را به این ماجرا باز کند و پای منافقین را از این قائله کوتاه کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل