676

بی‌بی‌سی و تهدیدی به اسم کره شمالی!

6 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و تهدیدی به اسم کره شمالی!

مقامات کره جنوبی اعلام کردند همسایه متخاصم شمالی این کشور همزمان با برگزاری جشن روز ملی‌شان ، در بامداد روز جمعه پنجمین و بزرگ‌ترین آزمایش اتمی زیرزمینی خود را انجام داده است.
بنا به اعلام مقامات کره جنوبی، آزمایش روز جمعه کره شمالی به لحاظ قدرت انفجار بزرگ‌ترین آزمایش اتمی این کشور بوده است و نشان‌دهنده پیشرفت این کشور در نزدیک شدن به دست‌یابی به کلاهک‌های هسته‌ای است.
بر اساس بیانیه وزارت دفاع کره جنوبی، زمین‌لرزه‌ای باقدرت بیش از 5 ریشتر بامداد روز جمعه در منطقه "پانگی - ری" در شمال شرق کره شمالی ثبت‌شده است. این همان منطقه‌ای است که دولت پیونگ‌یانگ آزمایش اتمی پیشین خود را نیز در آنجا انجام داده بود.
دولت پیونگ‌یانگ در 6 ژانویه سال جاری میلادی اعلام کرد یک بمب هیدروژنی را با موفقیت به‌صورت زیرزمینی در همین منطقه آزمایش کرده است. صحت این ادعای دولت پیونگ‌یانگ با تردید ناظران و مجامع بین‌المللی مواجه شد.
در همین راستا شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی که به جهت ایدئولوژیک وابسته به جبهه غرب هست همیشه سعی کرده است که از کره شمالی یک تهدید بالقوه بسازد. در این شکی نیست که آزمایش هسته‌ای کره شمالی می‌تواند تهدیدی برای صلح جهانی باشد اما سؤالی که باید از بی‌بی‌سی پرسید این است که اگر بپذیریم کره شمالی تهدیدی بالقوه است پس تکلیف این شبکه با کشورهایی که به‌صورت بالفعل همچون آمریکا تهدیداتمی هستند چیست؟ مسئله‌ای بی‌بی‌سی همیشه در قبال آن سعی کرده است راه سکوت را دنبال می‌کند یعنی این شبکه هیچ‌گاه آمریکا را که تنها کشوری است که از بمب اتم استفاده کرده را به‌عنوان تهدید معرفی نمی‌کند اما کره شمالی را دائماً به‌عنوان تهدید معرفی می‌کند.
با نگاهی به کشورهایی که کلاهک‌های هسته‌ای آماده عملیات دارند مدعای فوق را ثابت می‌کند. کشورهای دارای کلاهک‌های هسته‌ای در جهان به ترتیب ذیل است :
روسیه 8 هزار و 420 کلاهک هسته‌ای آماده نصب روی موشک‌های بالستیک دارد، و تاکنون 715 بار آزمایش هسته‌ای انجام داده است که آخرین آزمایش در سال 1990 بود.
آمریکا 7 هزار و 650 کلاهک هسته‌ای آماده نصب روی موشک دارد که تاکنون یک هزار و 54 بار آزمایش هسته‌ای انجام داده است که آخرین آزمایش در سال 1992 بود .آمریکا علاوه بر این آزمایش‌ها، از بمب هسته‌ای در حمله به ژاپن استفاده کرد.
فرانسه 300 کلاهک هسته‌ای دارد که تاکنون 210 بار آزمایش هسته‌ای داده است که آخرین آزمایش در سال 1996 بود.
چین 240 کلاهک هسته‌ای دارد که تاکنون 45 بار آزمایش هسته‌ای انجام داده است که آخرین آزمایش در سال 1996 بود.
انگلیس 225 کلاهک هسته‌ای دارد و تاکنون 45 بار آزمایش هسته‌ای انجام داده است که آخرین آزمایش در سال 1991 بود.
پاکستان حدود 90 تا 110 کلاهک هسته‌ای دارد که تاکنون 6 بار آزمایش هسته‌ای انجام داده است ، آخرین آزمایش در سال 1998 بود. هند حدود 80 تا 100 کلاهک هسته‌ای دارد که تاکنون 6 بار آزمایش هسته‌ای انجام داده است که آخرین آزمایش در سال 1998 بود.
رژیم صهیونیستی حدود 80 تا 200 کلاهک هسته‌ای دارد ولی این رژیم در سایه حمایت‌های غرب و به‌ویژه آمریکا؛ فعالیت‌های تسلیحاتی هسته‌ای، تعداد دقیق این کلاهک‌ها و تاریخ آزمایش‌های هسته‌ای خود را همچنان محرمانه نگه‌داشته است.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل