690

عزاداری بی بی سی برای اخراج منافقین از عراق

6 سال قبل

هم رسانی

   منافقین در حال خروج از عراق ...

در پی اخراج ته مانده‌های گروه تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) از عراق، شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی ضمن واکنش به این موضوع، ناراحتی خود از این اخراج را ابراز داشته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در گزارشی به موضوع اخراج کامل تمامی اعضای گروه تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) از خاک عراق واکنش نشان داده است.

در پی تصمیم مقامات عراقی برای اخراج ته مانده‌های اعضای این گروه تروریستی از کشور خود، بی بی سی فارسی با انتشار گزارشی ناراحتی خود از تصمیم گرفته شده را ابراز داشته و تلاش کرده است تا طبق معمول، با حمایت از منافقین، آن‌ها را مدافعان حق و افرادی مظلوم به تصویر درآورد.

بی بی سی در گزارش مذکور با اعلام این خبر که «همه اعضای سازمان مجاهدین خلق از عراق خارج شدند»، نوشته است: «ازمان مجاهدین خلق اعلام کرده است که با پرواز ۲۸۰ عضو باقی‌مانده این سازمان از عراق به آلبانی، همه اعضای این سازمان از عراق خارج شده و اردوگاه لیبرتی در این کشور بسته شد.

وزارت خارجه آمریکا ضمن تأیید خبر خروج اعضای مجاهدین خلق گفته است که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با دو هواپیما، اعضای مجاهدین خلق را به آلبانی منتقل کرد.

سازمان مجاهدین خلق گفته است که قرار بود انتقال اعضایش از اردوگاه لیبرتی چند هفته یا چند ماه بیشتر طول نکشد، اما "توطئه‌ها، شانتاژها و تهدیدهای" حکومت ایران و متحدانش در عراق، باعث شد روند انتقال اعضای این سازمان بیشتر از چهار سال طول بکشد.

بنا به گفته وزارت خارجه آمریکا سازمان ملل بیشتر از ۳ هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق را با موفقیت از عراق منتقل کرده‌اند.

پیش‌تر حسن دانایی‌فر، سفیر ایران در بغداد گفته بود که آخرین اعضای این گروه تا پایان تابستان از عراق خارج می‌شوند.

به گفته آقای دانایی‌فر، دولت عراق علیرغم میل خود و "به دلیل فشارهای آمریکا و برخی متحدانش" اخراج اعضای این سازمان را به تأخیر انداخته بود.

در سال‌های اخیر اردوگاه‌های اشرف و لیبرتی، که محل اقامت اعضای سازمان مجاهدین خلق بودند، بارها مورد حمله قرار گرفتند و ده‌ها نفر از اعضای این سازمان در این حملات کشته شدند. سازمان مجاهدین خلق شمار افرادی را که در این حملات کشته شده‌اند ۱۴۱ نفر عنوان کرده و گفته است علاوه بر آن‌ها ۲۷ نفر نیز به دلیل "شرایط محاصره" درگذشتند. »

بی بی سی در ادامه نیز آورده است: «در ماه‌های پایانی جنگ ایران و عراق سازمان مجاهدین خلق در دو عملیات عمده نیروهایش را از خاک عراق برای تصرف مناطقی از ایران به این کشور فرستاد. پس از شکست عملیات فروغ جاویدان، آیت‌الله خمینی رهبر وقت جمهوری اسلامی دستور اعدام هزاران نفر از زندانیان سیاسی عضو سازمان مجاهدین و گروه‌های چپگرا را داد.

اخیراً با افشای محتوای جلسه آیت‌الله منتظری با هیئت اعدام‌ها، مقام‌های عالی جمهوری اسلامی از اعدام وسیع زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ دفاع کرده‌اند. »

اما پیش‌تر در خصوص جنایت‌های نابخشودنی مجاهدین خلق در قبال ملت ایران بارها سخن گفته‌ایم اما آن چه که در این جا قابل بررسی است این واقعیت است که این تروریست‌ها به اندازه ملت ایران، برای مردم عراق نیز یاداور خاطرات تلخی هستند که فراموش نمی‌شود و به همان اندازه جنایاتی بزرگ را در عراق مرتکب شده‌اند که نفرت عمیقی را نیز در دل‌های مردم این کشور از خود به جا گذاشته‌اند.

بارها و در برهه‌های زمانی مختلف قبور دسته جمعی در عراق کشف شده است که حاصل جنایت و قتل عام مردم بی گناه این کشور به دست مجاهدین خلق بوده‌اند همان گونه که در یکی از این موارد در داخل پادگان اشرف قبر دسته جمعی یافت شد که اجساد مردم و مسئولین عراقی که در طول سال‌های 2006 تا 2009 میلادی توسط این تروریست‌ها ربوده و به قتل رسیده بودند در آن کشف گردید.

"سعد الحمدانی" نویسنده سایت "صوت العراق" در مقاله ای با عنوان"نفاق جنبش وفاق" با مرور بخشی از جنایاتی که گروه تروریستی مجاهدین خلق در طول مدت حضور خود در عراق مرتکب شده‌اند، اذعان نمود: " آیا از یاد برده‌اید که مجاهدین خلق (منافقین) چه جنایت‌هایی در استان‌های واسط و میسان مرتکب شده‌اند و آیا از یاد برده‌اید که منافقین چگونه هموطنان ما را در شمال و جنوب عراق به خاک و خون می‌کشیدند؟منافقین تنها 60 زن و کودک را در مدت یک ساعت در منطقه بدره و جصان به خاک و خون کشیدند و هیچ یک از سازمان‌های حقوق بشری نیز تا کنون به این مسئله نپرداخته‌اند. "

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل