692

بی‌بی‌سی چرا جیش العدل را تروریست نمی‌نامد

6 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی چرا جیش العدل را تروریست نمی‌نامد

واحدهای قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران طی عملیاتی در هفته گذشته در استان سیستان و بلوچستان تیم 9 نفره اشرار و تروریست‌های مزدور آمریکا و رژیم سعودی را هدف قرار داده و منهدم کردند.
در این عملیات که در مناطق مرزی کوهک سراوان انجام شد، علاوه بر انهدام کامل تیم تروریستی گروهک «جیش‌العدل» مقادیر زیادی سلاح، مهمات، بیسیم، دوربین‌های دید در شب و 3 دستگاه خودروی تویوتا مجهز به سامانه‌های پیشرفته اهدایی کشورهای مرتجع و معاند منطقه به غنیمت گرفته شد.
جیش‌العدل گروهک تروریستی تندروی سلفی‌مذهب و بلوچ است که با نظام جمهوری اسلامی ایران به مبارزه مسلحانه می‌پردازد و مرکز آن در بلوچستان پاکستان و موردحمایت آمریکا و عربستان است. این گروهک بعد از نابودی گروهک جند الله با سازمان‌دهی تشکیلاتی‌تر برخی اعضای آن شروع به فعالیت و اعلام موجودی کرد.
در کارنامه خفت‌بار این گروهک می‌توان به شهید کردن 14 مأمور مرزبانی که 12 نفر آن‌ها سرباز بودند، ربودن 5 مرزبان و به شهادت رساندن جمشید دانایی فر و شهادت 8 مرزبان ایرانی دیگر اشاره کرد.
این گروهک تروریستی با آموزه‌های سلفی و باورهای وهابی خود ازجمله حامیان سلفی‌های معارض در جنگ سوریه است و یکی از دلایل اقدامات تروریستی خود علیه جمهوری اسلامی ایران را حمایت از تکفیری‌های سوری و تروریست های معارض دولت سوریه اعلام کرده است.
اعضای این گروهک به سرکردگی “صلاح الدین فاروقی” خود را مدافع حقوق اقلیت سنی بلوچستان ایران و مخالف حمایت ایران از حکومت سوریه است.
اما در این میان باز هم در کمال تعجب شبکه بی‌بی‌سی فارسی در گزارش خود از این عملیات از اینکه این گروه را یک گروه تروریستی بنامد به شدت پرهیز داشت. هر چند این تیپ اقدامات بی‌بی‌سی فارسی مسبوق به سابقه است و این شبکه در کارنامه تیره خود نزد مردم ایران حمایت از ریگی جنایت کار و منافقین مزدور را دارد اما باز هم از کنار این سیاست رسانه ای بی‌بی‌سی به راحتی نمی توان گذشت و باید پاسخی در خور برای مخاطبین خود داشته باشد.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل