694

سوریه از لنز دوربین بی‌بی‌سی

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از شرایط کنونی سوریه

اخیراً شبکه بی‌بی‌سی فارسی متعلق به حکومت سلطنتی انگلیس در گفتگویی با فردی اسماعیل عبدالرحمن اسماعیل، از ساکنین منطقه شرقی شعر حلب سوریه که در اختیار تروریست‌ها می‌باشد مصاحبه‌ای را در خصوص شرایط زندگی در این منطقه انجام داده است.
سوژه گزارش بی‌بی‌سی که پس از شروع درگیری‌های سوریه به حرفه‌ی عکاسی روی آورده است هرچند به قول خودش سعی می‌کند بیشتر کودکان درگیر در این جنگ را به نمایش بگذارد اما خودش هم تأکید دارد که در جبهه رسانه‌ای تروریست‌ها در حال خدمت است. وی که پیش از آغاز درگیری‌های سوریه در صنعت مد فعال بوده امروز عکس‌هایش را به رویترز فرستاده تا به قول خودش به دید جهانیان برساند. وی در بخشی از این گزارش این‌گونه می‌آید: "در میان عکس‌های او دو دختربچه هستند که دست همدیگر را گرفته‌اند. این عکس دریکی از محله‌های قدیمی حلب گرفته‌شده است. موشک خانه این دو دختر را خراب کرده است. "به این چشم‌ها نگاه کنید. ناگهان برمی‌گردید و در کسری از ثانیه می‌بینید خانه‌تان٬ اتاقتان٬ تختتان٬ آشپزخانه و اسباب‌بازی‌ها هیچ‌کدام سر جایش نیست. این بچه‌ها امشب کجا بروند؟ فکر می‌کنید روزی چند کودک بی‌جان و چند کودک آواره مثل این دو بچه می‌بینیم؟""
در سرتاسر این مطلب بی‌بی‌سی همانند آن چیزی که در بالاآمده است کاملاً فضایی برای مخاطب ترسیم می‌شود که ارتش سوریه به‌صورت روزانه تنها دارد مردم عادی را بمب باران می‌کند و به‌هیچ‌وجه به این نکته اشاره ندارد که مناطقی که توسط نیروی هوایی سوریه بمب باران می‌شود مناطقی است که تحت حاکمیت تروریست‌ها بوده و مناطقی است که تروریست‌ها در آنجا سکنی گزیده و عملیات خود را از این مناطق طراحی و اقدام می‌کنند. از این مسائل بگذریم از یک مسئله نمی‌توان گذشت و آن سیاست بی‌بی‌سی در تقسیم‌بندی مناطق به این معنی که برای بی‌بی‌سی کودکانی که در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها هستند مهم است اما کودکان مناطقی که از ابتدای این جنگ تحت محاصره تروریست‌ها بوده مهم نیست مناطقی چون فوعه و کفریا.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل