697

تاکید بی بی سی بر یک دروغ رسانه ای

6 سال قبل

هم رسانی

   تاکید بی بی سی بر یک دروغ رسانه ای

اخیرا رسانه های ضد ایرانی عربی پس از آنکه سعودی ها مانع حضور ایرانی ها در مراسم حج تمتع امسال شدند برای آنکه بتوانند در فضای رسانه ای فشارها را از روی دوش سعودی کم کنند به دروغ متوسل شدند. این رسانه ها در دروغی مدعی شدند آیت الله خامنه ای رهبر ایران در پیامی به شیعیان گفته است که به جای رفتن به حج برای انجام دادن مناسک تمتع به کربلا بروید.
به دنبال خبرسازی کذب این رسانه ها در مورد صدور فتوایی از سوی مقام معظم رهبری و انجام مناسک حج از سوی یک میلیون ایرانی در کربلا و مراقد مقدسه، دفتر حفاظت منافع کشورمان در مصر ضمن تکذیب این گزارش ها و در واکنش به بیانیه صادره از سوی موسسه الازهر و گزارش های خبری در برخی رسانه های گروهی مصر تاکید کرد: چنین فتوایی به هیچ وجه در سال جاری یا سال های گذشته صادر نشده است و این مساله نادرست، ساختگی و افتراست.

دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه فریضه حج یکی از شعائر اسلامی است و ادای مناسک حج بر همه کسانی که استطاعت آن را دارند، واجب است، افزود: زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه در احادیث و روایات متعدد وارد شده و دارای ثواب و اجر عظیمی است و مشتاقان بسیاری در طول قرن ها و هر ساله در روز عرفه به سوی مرقد مطهر حضرت سید الشهداء (ع) روی می آورند.

دفتر حفاظت منافع کشورمان در ادامه تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در روندی فنی و غیرسیاسی تمامی تلاش خود را بکار گرفت تا تدابیری را اتخاذ نماید تا مردم مسلمان ایران بتوانند فریضه دینی حج را در سال جاری انجام دهند، اما متاسفانه طرف سعودی با اصرار بر سیاسی کردن این فریضه دینی و برخوردی کاملا سیاسی، علاوه بر قصور آشکار در انجام مسئولیت میزبانی حرمین شریفین و دخالت دادن اختلافات سیاسی در یک فریضه دینی و به جای ارائه پاسخ های قانع کننده، با توسل به ابزارهای تبلیغاتی و رسانه ای و با نگاه سیاسی و غیرمنصفانه همچنان تلاش می کند جمهوری اسلامی ایران را مقصر جلوه داده و از مسئولیت های شرعی و بین المللی خود در این راستا شانه خالی کند.
با اینکه نه در سخنان رهبری و نه در منابع رسمی ایشان چنین فتوایی مطرح وجود ندارد اما شبکه بی بی سی فارسی در گزارشی دو پهلو از کربلا و نماز پرشکوه در عید قربان از بین الحرمین اینگونه به مخاطب خود القا می کند که هر چند وجود چنین فتوایی تکذیب شده اما احتمالا ایرانی ها به دنبال جایگزینی کربلا به جای مکه است. به نظر می رسد بی بی سی به دنبال دامن زدن به اختلافات منطقه ای و بهره برداری از آن می باشد که اینگونه به دروغ پردازی روی می آورد.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل