709

رسانه‌های غربی درصدد تضعیف خانواده؟ نظرات شما.

6 سال قبل

هم رسانی

   نگاره ای با موضوع خانواده

تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی برنامه‌ای زنده تحت عنوان " نظر شما درباره فرمان ۱۶ ماده‌ای رهبر ایران درباره خانواده چیست؟" روی آنتن برد که البته از قبل موضوع آن در سایت این رسانه قرارگرفته بود. برنامه‌ای که در پی فرمان 16 ماده رهبر معظم انقلاب تهیه شد.
امام خامنه‌ای فرمان ۱۶ ماده‌ای را با عنوان "سیاست‌های کلی خانواده" به دستگاه‌های حکومتی ابلاغ کرده که در آن بر ترویج فرزند آوری، نقش مادری و خانه‌داری زنان، ازدواج افراد مجرد و ازدواج مجدد زنان سرپرست خانواده تأکید شده است.
نظر شما در مورد نقش خانواده در جامعه چیست؟ به نظر شما خانواده تا چه اندازه در جامعه می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند؟
این دستورالعمل به روسای دولت، قوه قضاییه و مجلس و همین‌طور مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ و در آن گفته‌شده که خانواده، محور قوانین و مقررات قرار بگیرد. یکی از بندهای این سیاست‌ها تأکید بر حمایت از عزت و کرامت همسری، نقش مادری و خانه‌داری زنان و نقش پدری و اقتصادی مردان است. با توجه به تکریم جایگاه خانواده توسط امام خامنه‌ای و علی‌الخصوص اشاره ایشان به جایگاه "زن" به‌عنوان رکنی اساسی در تشکیل هر خانواده‌ی سالم، رسانه‌های غربی واکنش و مقابله‌به‌مثل خود را آغاز کرده‌اند. ابتدائی ترین واکنش شبکه‌ی دولتی انگلیس اشاره به موانع ازدواج بوده است.
به نظر شما کشورهای غربی چرا تا این اندازه به هر اقدامی در خصوص "تحکیم بنیان خانواده" واکنش شدید نشان می‌دهند؟ نظر شما در موردبازسازی جامعه با تأکید بر جایگاه خانواده و ازدواج چیست؟ اهمیت خانواده را در چه جنبه هایی کاملا مشهود می دانید؟
شما می‌توانید نظرات و پیشنهاد‌ها خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل