710

بی‌بی‌سی فارسی و تطهیر اپوزیسیون خودفروخته به عربستان

6 سال قبل

هم رسانی

   تصاویری از کردها

حالا که رابطه ایران و عربستان تنش آلود است و در این موضوع، افکار عمومی داخل کشور علیه عربستان است، ارتباطات گروه‌های اپوزیسیون جمهوری با عربستان، باعث منفور شدن بیش‌ازپیش این گروه‌ها در داخل کشور می‌شود. اما بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا با دادن تریبون به این گروه‌های اپوزیسیون، به آن‌ها فرصت دفاع از خود بدهد.
همین چند وقت اخیر بود که حضور ترکی الفیصل رئیس سابق اداره اطلاعات عربستان در جریان اجلاس سالانه منافقین در پاریس خبرساز شد.
اما در این میان بی‌بی‌سی تلاش کرد تا با برجسته کردن دیدار محمود عباس با مریم رجوی را برجسته کند و به‌وسیله آن به تخریب سیاست‌های جمهوری اسلامی در قبال فلسطین بپردازد.
این ماجرا در حالی بود به گزارش پایگاه خبری المصدر، یک مسئول فلسطینی تأکید کرده بود که عربستان از فلسطین خواست که در کنفرانس گروهک منافقین شرکت کند، ازاین‌رو یک هیئت رسمی فلسطینی در آن حاضر شد و بعد هم از محمود عباس خواسته شد که با مریم رجوی دیدار کند.
این ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که نشریه الیوم چاپ لندن در سرمقاله روز دوشنبه(اول اوت 2016) خود با اشاره به این موضوع نوشت دیدار محمود عباس با مریم رجوی، نه‌تنها حمایت معنوی و سیاسی چشمگیری برای مخالفان ایرانی به‌حساب میاید بلکه ثابت می‌کند تشکیلات خودگردان فلسطینی و جنبش فتح که توسط عباس اداره می‌شوند به جبهه سعودی علیه ایران ملحق شده‌اند.
در قدم بعدی نیز با برجسته‌سازی محتوای فایل صوتی آیت‌الله منتظری، به مظلوم‌نمایی منافقین پرداخت و طی برنامه‌های زیادی که به آن اختصاص داد تعداد زیادی از اعضای مجاهدین خلق در بی‌بی‌سی فارسی به اظهارنظر پرداختند و کارشناسان بی‌بی‌سی فارسی نیز با آن‌ها همراه شدند و به تخریب امام خمینی پرداختند.
حالا نیز بعدازآنکه مشخص شد یکی از رهبران حزب دموکرات کردستان، به حج رفته و در ویدئویی که منتشر شد از سیاست‌های ایران انتقاد و مواضع عربستان در قبال ایران را تکرار می‌کند، بی‌بی‌سی فارسی فرصتی فراهم کرد تا این حزب اپوزیسیون از خود دفاع کند.
در مصاحبه‌ای که با "شاهو حسینی" نماینده حزب دموکرات کردستان ایران در خارج از کشور از پاریس انجام شد وی ضمن رد داشتن ارتباط با عربستان، اظهارات بیان‌شده توسط "جمال پورکریم" را اظهارنظر شخصی وی دانسته و او را تنها عضو ساده حزب می‌داند:
" ایشان عضو ساده حزب دموکرات کردستان هستند کار مطبوعاتی انجام می‌دهد و از طریق تلویزیون اینترنتی که دارد به این سفر رفته و حزب ما هیچ‌گونه اطلاعی نداشته!"
ولی درعین‌حال بیان می‌کند:
" صحبت‌های ایشان در مورد آقای خامنه‌ای و دست‌اندازی‌هایی که در منطقه داریم چیزی هست که هرکس دارد این را می‌گوید و واقعیتی هست! " مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل