728

شرایط خاص در محیط‌های آموزشی، نظرات شما؛

6 سال قبل

هم رسانی

   شرایط خاص در محیط های آموزشی، نظرات شما؛

تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی موضوع برنامه نوبت شمارا به " امکانات مدارس و فضاهای آموزشی در ایران؛ مشاهدات و نظرات شما " اختصاص داده است. موضوعی که در پی صحبت‌های روزهای گذشته نماینده ایذه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدیدش از یکی از روستاهای این شهرستان و مشاهده وضعیت مدارس آنجا گفته است؛ صحبتی با مضمون تذکر دادن به وزیر آموزش‌وپرورش و توجه بیشتر به امکانات مدارس مناطق دورتر نسبت به پایتخت.
به نظر شما چه ملاک‌هایی برای یک مکان آموزشی بیش از هر چیزی اهمیت دارد؟ چه الزاماتی برای یک فضای آموزشی مناسب مدنظر شماست؟

در سال 2012 و دریکی از مدارس ابتدایی شهر "نیوتاون" از ایالت "کانتیکت" ، ساعت 9:40 جوانی اسلحه به دست وارد مدرسه می‌شود و با شلیک بیش از یک‌صد گلوله و هدف قرار دادن کودکان و کارکنان فاجعه‌ای به بار می‌آورد که طی آن 20 کودک و 10 نفر از کارکنان کشته می‌شوند. خبرها حکایت از کشته شدن پدر و مادر آن جوان پیش از ارتکاب جنایت داشت. لازم به توضیح است که در برخی ایالات آمریکا حمل اسلحه مجاز است.

نظر شما در خصوص قوانین اجتماعی مرتبط بادانش آموزان چیست؟ چقدر وجود قوانین را ضروری می‌دانید؟

البته برخی کارشناسان بر این باورند که این حوادث در غرب ناشی از آموزش‌ها و تأثیرات برنامه‌هایی است که از طریق رسانه‌ها و به طرق مختلف به دانش آموزان و کودکان القا می‌شود. نمونه‌های دیگری فجایع رخ‌داده در غرب و در محیط‌های آموزشی فاجعه‌ی قتل 32 دانشجو در دانشگاه ویرجینیا تک در و در سال 2007 بود که دانشجوی ضارب پس از انجام قتل 32 هم‌دانشگاهی و مجروح ساختن بسیاری دیگر از دانشجویان اقدام به خودکشی کرد. روش‌های غلط تربیتی و سوء رفتارهای جنسی در آموزشگاه‌های غرب که مدام اخبار آن از رسانه‌های مختلف منتشر می‌شود نیز مقوله‌ای قابل‌تأمل در آموزشگاه‌های غرب است.

نظر شما در مورد شرایط محیط‌های آموزشی چیست؟ آیا شما تجربه خاصی دارید؟ چه شرایطی و اجتناب از چه مواردی را برای محیط آموزشی توصیه می‌کنید؟
شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل