730

بی‌بی‌سی بازهم به دنبال اختلاف بین ارتش و نظام

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از امیر سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش

اول مهر در ایران اسلامی حال و هوای ویژه‌ای دارد از طرفی جنب‌وجوش‌های آغاز سال تحصیلی جدید و از طرفی همراه شدن اول مهر با سالروز آغاز جنگ تحمیلی 8 ساله عراق به همراهی دولت‌های غربی به سرکردگی آمریکا علیه کشور عزیزمان، چند سالی است که به همین بهانه شبکه بی‌بی‌سی فارسی به تحریف تاریخی این جنگ و ایجاد شبهاتی در خصوص آن پرداخته و دامن می‌زند این در حالی است که این شبکه در تمام دوران جنگ تحمیلی به حمایت تمام‌قد از صدام پرداخته بود و به‌عنوان یک رسانه کاملاً در جبهه مقابل ایران قرار داشت.
در همین راستا اخیراً "حسین باستانی" کارشناس ارشد این شبکه در یادداشتی تحت عنوان "پاسخ‌های ارتش ایران به اتهام ناکارآمدی در جنگ با عراق" در وب‌سایت این شبکه سعی کرد تا نگاه به ارتش را از سوی مسئولان انقلابی وقت نگاهی غیرمسئولانه نشان دهد.
بی‌بی‌سی در این یادداشت این‌گونه وانمود می‌کند که در دوران جنگ ارتش از بسیاری از امکانات نظامی محروم نگاه داشته شده و در مقابل امکانات در اختیار گروه‌های مردمی و سپاه داده‌شده و همچنین بی‌بی‌سی این‌گونه ادعا می‌کند که بخشی از ناکارآمدی ارتش به دلیل تصفیه‌حساب نیروهای کارآزموده ارتش بوده است.
در پاسخ به بخش ابتدایی ادعای بی‌بی‌سی باید این‌گونه گفت که اتفاقاً برخلاف ادعای این شبکه این نیروها و مسئولان انقلابی نبودند که ارتش را از امکانات نظامی محروم کردند بلکه این نیروهای وابسته به غرب بود که نیروهای نظامی را از امکانات نظامی محروم داشتند. این بنی‌صدر وابسته و جاسوس غرب بود که نه‌تنها ارتش که اتفاقاً نیروهای مردمی و سپاه را از حق امکانات نظامی محروم داشت.
در بخش دوم ادعای بی‌بی‌سی باید این‌گونه پاسخ گفت که در این کشور یک انقلاب کاملاً مردمی با چند ده هزار نفر شهید به پیروزی رسیده بود که عامل آن بسیاری از امیران و سران ارتش بوده است حال توقع این شبکه چیست آیا باید آن‌ها حفظ می‌شدند؟ که البته بسیاری از آن‌ها هم حفظ شدند و ذکر این نکته هم لازم است که بدنه ارتش یک بدنه مو من و سالم بوده و از گناه برخی از مسئولان وابسته خود مبرا و نکته دیگری که بی‌بی‌سی سعی می‌کند مخاطب خود آن را نبیند وجود فرماندهان سالمی همچون شهیدان بابایی، فلاحی، ستاری و بسیار که اتفاقاً هم حفظ شدند و هم کاملاً با نظام همسو. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل