747

جنگ دنباله‌دار بی‌بی‌سی باحجاب

5 سال قبل

هم رسانی

   زهرا نعمتی - مراسم افتتاحیه المپیک ریو

این تازه نیست که بی‌بی‌سی فارسی از هر اتفاقی در عرصه‌ی بین‌المللی دستاویزی بسازد برای نبرد با اصول اسلامی به‌خصوص مقوله‌ی حجاب و خاص‌تر از آن حجاب زنان ایرانی.
به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی در برنامه‌ی شصت دقیقه و در سایت خود گزارشی در مورد زنان شطرنج‌باز جهان که ملزم به رعایت حجاب در ایران هستند منتشر کرده است.
در قالب این گزارش بی‌بی‌سی فارسی کوشیده است تا اصول و ارزش‌های دینی و قوانین ایران اسلامی را به سخره گرفته و زیر سؤال ببرد و قانون حفظ حجاب برای ورزشکاران و دیپلمات‌های خارجی را غیرمنطقی و نامعقول قلمداد کند.
در پایان گزارشگر بی‌بی‌سی این‌گونه بحث خود را خاتمه می‌دهد که آیا ایران این امر را برمی‌تابد که ورزشکاران ایرانی در نقاط دیگر جهان حجاب خود را کنار بگذارند؟
پاسخی که می‌توان به این شبهه پراکنی نامعقول بی‌بی‌سی داد این است که آیا در تمام نقاط جهان به مسلمانان وزنان محجبه‌ی مسلمان احترام گذاشته می‌شود؟
آیا در کشورهای غربی زنان مسلمان می‌توانند بدون اینکه مورد بازخواست و آزار قرار گیرند حجاب خود را حفظ کنند؟
برای مثال در کشور فرانسه که با بهانه‌های غیرمنطقی پوشش اسلامی را در مراکز آموزشی وادارات دولتی و حتی مناطق تفریحی برای زنان مسلمان ممنوع کرده‌اند.
پس جا دارد که ما نیز از بی‌بی‌سی بپرسیم که این توهین بزرگ به حریم یک زن مسلمان در کشورهای غربی چه توجیهی دارد؟
مسئله‌ی دیگری که قابل‌ذکر است این است که حجاب از اصول اعتقادی و دینی ایرانیان است و بعدازآن یک قانون است پس اگر دولت و حکومت ایران نیز اجازه دهد که ورزشکاران ایرانی در نقاط دیگر جهان حجاب از سر بردارند یک زن مسلمان قادر به این کار نیست و به انجام این عمل متمایل هم نیست همان‌طور که در مسابقات المپیک شاهد مراعات‌های بسیاری درزمینهٔ ی حجاب از سوی زنان ایرانی بوده‌ایم.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل