748

بی‌بی‌سی و پدیده‌ای به نام جرمی کور بن

6 سال قبل

هم رسانی

   جرمی کور بن رهبر جدید حزب کارگر انگلیس

جرمی کور بن رهبر جدید حزب کارگر انگلیس که مخالف‌ترین حزب انگلیسی می‌باشد بار دیگر فضای رسانه‌ای را به سمت این پدیده حزب کارگر سوق داد. و جالب است که این روی در صورتی در درون حزب به کور بن داده شد که اعضای مجلسی حزب از مخالفین سرسخت وی بودند.
کور بن که به جناح چپ حزب کارگر تعلق دارد و خود را سوسیال دمکرات می‌خواند. وی طرفدار ملی‌سازی دوباره خطوط راه‌آهن و اموال عمومی، بازگشاییمعادن زغال سنگ، مقابله با فرارهای مالیاتی، لغو شهریه‌های دانشگاهی و افزایش کمک‌هزینه‌های دانشجویی، خلع سلاح اتمی یک‌جانبه، تسهیل مقداری بر سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و انرژی‌های تجدیدپذیر و بازگشت هزینه‌های بخش عمومی و رفاهی است که از سال ۲۰۱۰ قطع‌شده است.
اما این مواضع کور بن زیاد سروصدا به پا نکرده و مخالفت حاکمان انگلیسی را در پی نداشته بلکه مواضع انتقادی وی در قبال رژیم صهیونیستی و حمایت‌هایش از فلسطین است که به‌شدت سروصدا به پا کرده است.
کور بن در جنگ غزه فعالیت‌های زیادی در کمپین‌های حمایت از مردم غزه و ضد جنگ داشت. او عضو کمپین همبستگی با فلسطین است و علیه «آپارتاید در اسرائیل» فعالیت می‌کند. یکی از انتقاداتی که به او وارد می‌شود این است که از حزب‌الله لبنان و حماس حمایت کرده است. کور بن همچنین در چندین ائتلاف و گروه ازجمله کمپین حمایت از فلسطینیان فعالیت دارد. وی همچنین معتقد است پس از توافق با ایران نوبت خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل است.
او باسیاست‌های توسعه طلبانه و اشغال فلسطین توسط اسرائیل به‌شدت مخالف است و این مخالفت را در قالب حمایت از حماس و همین‌طور حزب‌الله نشان داده است.
اخیراً بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی در تحت عنوان "پدیده‌ای به نام جرمی کور بن" که در وب‌سایت خود منتشر کرده است به بررسی مواضع و رویکرد وی پرداخت. بی‌بی‌سی در این یادداشت مواضع وی در مخالفت با حمایت‌ها از داعش ، همچنین مواضع وی در مخالفت با رژیم صهیونیستی و مخالفت‌هایش با جنگ عراق را کاملاً سانسور می‌کند. این شبکه صرفاً سعی کرده که مواضع ضد سرمایه‌داری و یا نگاه کور بن به‌عنوان یک سوسیالیسم را منتشر کند.
بی‌بی‌سی فارسی با توجه به نزدیکی کور بن و جمهوری اسلامی در موارد متعدد سعی می‌کند در یادداشت خود با ایجاد مذاهبت بین میرحسین موسوی و کور بن برای مخاطب خود این نزدیکی را تحت شعاع قرار دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل