749

بی‌بی‌سی به دنبال نشان دادن تقابل بین رهبری و احمدی‌نژاد

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از امام خامنه ای و محمود احمدی نژاد

شبکه بی‌بی‌سی فارسی پس از توصیه رهبری مبنی بر عدم کاندیداتوری آقای احمدی‌نژاد تمام تلاش خود را کرده است که در فضای ایجادشده در رسانه‌ها بهره خود را به هر نحوی ببرد.
این شبکه در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است از گزارش‌های متعدد تلویزیونی گرفته تا تحلیل‌های مختلف در وب‌سایت خود.
اخیراً هم این شبکه در یادداشتی تحت عنوان "چرا آیت‌الله خامنه‌ای جلوی نامزدی احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری را گرفت" سعی کرد تا به بازی خود در این زمینه که از روز اول شروع کرده ادامه دهد.
جالب اینجاست که این شبکه که تا پیش از تمام تلاش خود را برای تخریب چهره آقای احمدی‌نژاد به‌کاربرده بود و حتی در مواقعی تبلیغ برای رد صلاحیت وی می‌کرد. اکنون در گزارش‌ها و یادداشت‌های خود از پشت احمدی‌نژاد درآمده و به‌نوعی سعی می‌کند تا بزرگ کردن این ماجرا احمدی‌نژاد و طرفدارانش را در مقابل رهبری قرار داده تا بتواند از فضا ماهی خود را صید کند.
بی‌بی‌سی در این یادداشت سعی می‌کند تا با تراشیدن یک سری دلایل و نسبت دادن آن‌ها به آقای احمدی‌نژاد، استدلال‌های رهبری را برای این تصمیم را زیر سؤال ببرد. بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت این‌گونه می‌آورد: "شاید آقای احمدی‌نژاد هم مانند بسیاری دیگر، به دلایل زیر، استدلال آقای خامنه‌ای را چندان قانع‌کننده نیافته باشد." که این شبکه در چهار دلیل سعی می‌کند تا استدلال رهبری مبنی بر دوقطبی شدن فضا را زیر سؤال ببرد.
بی‌بی‌سی در بخشی دیگری از این یادداشت سعی می‌کند اختلافات احمدی‌نژاد و رهبری را به اواخر دولت دوم وی اجرا دهد و این‌گونه می‌آورد: "کار بجایی کشید که در اواخر ریاست‌جمهوری‌اش، احمدی‌نژاد به‌کلی از ماجرای هسته‌ای و مذاکرات پنهانی در عمان کنار گذاشته‌شده بود و آقای خامنه‌ای رؤسا اداره کار را به دست گرفته بود." این شبکه در صورتی این‌چنین استدلالی می‌آورد که اخیراً آقای دکتر صالحی رئیس فعلی سازمان انرژی هسته‌ای و وزیر خارجه وقت یکی از شرط‌های رهبری به‌عنوان اجازه برای مذاکرات پنهانی با آمریکایی‌ها را حضور آقای احمدی‌نژاد به‌عنوان واسط بین وزارت خارجه و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی عنوان کردن.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل